Тонкощі автоматизації складів готової продукції - 1 - kapelou.comЗакрити

Тонкощі автоматизації складів готової продукції

Тонкощі автоматизації складів готової продукції - 8 - kapelou.com

Автоматизація складів відбувається в багатьох країнах світу, і лідерами цього процесу є великі постачальники. Час диктує, що швидкість і точність відвантаження товарів безпосередньо впливає на конкурентоспроможність підприємства будь-якого масштабу.

Існують різні види класифікації складських приміщень, але глобально вони розподіляються на виробничі та ритейлові склади. В останніх з готової продукції комплектуються замовлення кінцевим споживачам. Унаслідок пандемії стрімко зросли обсяги електронної комерції. Тому в 2021 році в Україні планувалося запропонувати ритейлерам понад 360 тис м² нових логістичних терміналів. Наприкінці 2021 року нова пропозиція на ринку складів у м. Київ сумарно склала 110 тис м2.

Що ж до виробничих складів, вони поділяються на приміщення для зберігання сировини та склади готової продукції. Виробничі підприємства, які розвиваються, активно автоматизують переміщення між складами та виробництвом за допомогою роботизованих конвеєрних систем. Існує низка особливостей у підході автоматизації таких підприємств.

5 особливостей складу готової продукції

Склад готової продукції приймає замовлення від клієнтів (великих дистриб’юторських компаній і торгових мереж) та відвантажує товар переважно палетними нормами (великі обсяги товарів, які закуповують цілими палетами). Інколи товар відправляють у коробках (складських ящиках).

Головні характеристики сучасного складу готової продукції:

 1. Значні обсяги відвантаження продукції. Працівники у 90% випадків не відправляють споживачам вироби поштучно, а формують замовлення із моно- або мікс-палет.
 2. Невеликий асортимент товарів. Зазвичай у підприємства – 100–200 найменувань продукції, навіть якщо це фармацевтичний завод. А у підприємства, що випускає, наприклад, мінеральну воду та напої, може бути до 10–20 артикулів готової продукції.
 3. Палетне зберігання товару. Готова продукція складається на палети і з виробничої зони надходить на склад.
 4. Значний запас за артикулами. У підприємства обмежений асортимент, проте воно має велику кількість палет кожного артикулу.
 5. Дотримання правила FIFO. Воно передбачає правильну ротацію товарів: першими мають відвантажуватися товари із меншим терміном придатності. Залишки з малим терміном зберігання не повинні накопичуватися.

З огляду на всі ці особливості команда KAPELOU створює індивідуальні системи зберігання товарів для підприємств різних галузей. Під час розробки кожного проєкту обробляється великий обсяг інформації, що надає клієнт. В таких проєктах вкрай важливо врахувати всі особливості логістичних процесів конкретного виробництва.

Як вибрати тип стелажів для зберігання товарів на палетах?

На складах готової продукції відбувається переважно палетне зберігання запасів товарів, тому канали (комірки) для артикулів можна робити глибокими. Проте це залежить від конкретних потреб замовника. Наприклад, на одному заводі можуть зберігатися 10 позицій по 30 палет, а на іншому – 100 артикулів по 2–3 палети. Від цього залежать проєктна глибина каналів та їхня кількість.

Ми можемо запропонувати такі типи стелажів для зберігання товарів на палетах:

 1. Фронтальні стелажі. Правило FIFO виконується завдяки відбору товару з конкретної комірки. Цей спосіб зручний для організації палетного й коробкового відвантаження продукції. Вартість реалізації такого проєкту є максимально доступною.
 2. Гравітаційні стелажі. Зручне автоматичне дотримання правила FIFO, оскільки з одного боку завантажується новий товар, а з іншого відвантажується клієнтам товар, який там уже перебував. Уся продукція переміщується поступово – залежно від відвантаження.
 3. Автоматичні стелажі. Товари встановлюються та вилучаються за допомогою кранів-штабелерів. Ручна праця не застосовується, кількість робітників – мінімальна.

Організація фронтальних стелажів має суттєві недоліки: потрібно багато техніки та персоналу для обслуговування складу. Окрім цього, втрачається чимало корисної площі для проїзду штабелерів. Тому такий принцип зберігання палет підходить для складських приміщень із невеликою кількістю замовлень та, відповідно, неінтенсивним вантажопотоком.

Гравітаційні та автоматичні стелажі з кранами-штабелерами застосовуються там, де відбувається виключно палетне відвантаження і щогодини переміщуються сотні піддонів. KAPELOU має приклад застосування такого принципу зберігання готової продукції (завод із виробництва мінеральної води “Моршинська”). Якщо потрібна ще й організація відвантаження товару в коробках, формується окрема зона для виконання цього завдання.

Коштують гравітаційні та автоматичні стелажі в середньому в 5 разів дорожче за поличкові та палетні стелажі, але дають змогу максимально використовувати площу складських приміщень і земельних ділянок. Палетні стелажі вимагають залучення техніки й персоналу для обслуговування та мають обмеження по висоті до 12 м. У той же час висотні автоматизовані склади з палетними ASRS гарантують оптимальне використання простору, більш прямий і швидкий доступ та безпечне зберігання на висоті до 40 м.

На складі готової продукції обробляється переважно палетний вантажопотік, тому доцільно автоматизувати:

 1. Процес переміщення палет із виробничих зон на склад готової продукції. Переміщення піддонів із різних рівнів та між різними локаціями відбувається за допомогою конвеєрів Kapelou®.
 2. Зони установки та відбору товару в місця зберігання. Спеціальне ПО дає можливість швидше сортувати товар за допомогою штрих-кодів.
 3. Далі відбувається відбір коробів необхідної продукції, укладання коробів на мікс-палету, палетування стрейч-плівкою, маркування транспортною етикеткою та переміщення готових палет до місця відвантаження.
 4. До зони сортування палети автоматично переміщуються по конвеєру. Далі передаються на шатлову систему, з якої автоматично завантажуються в гравітаційні накопичувачі перед доками для конкретного клієнта або маршруту доставки.
 5. Якщо потрібна велика пропускна здатність переміщення або якщо палетні конвеєри заважають переміщенню складських навантажувачів, використовують мобільні палетні AGV машини, які дозволяють переміщувати палети між зонами.

Усе це разом мінімізує застосування вантажної техніки і людської праці. На складі вдається досягти високої пропускної спроможності без зайвих помилок. Адже людський фактор ніхто не відміняв: обробляючи велику кількість позицій на день, працівнику легко зробити помилку через втому й зниження концентрації уваги.

Роботизовані системи здатні стабільно і чітко працювати цілодобово. Процес автоматизації складських приміщень дає змогу оптимізувати кількість виробничого персоналу й час обробки замовлень, зменшити операційні витрати підприємства, підвищити якість роботи логістичного комплексу.

Приклади автоматизації складів нашою командою

Наша команда автоматизувала склад приватного підприємства «Віктор і K°», що випускає олію, майонез, гірчицю, соуси «Королівський Смак™» (м. Світловодськ, Україна). Свою продукцію виробник поставляє у 80 країн світу.

Наші інженери розробили комплексне рішення з автоматизації виробничого складу, доставили, встановили та налагодили все обладнання. З 2019 року в єдиній системі ефективно працюють:

 • підйомник на 10 кареток для вертикального переміщення великої кількості ящиків на висоту до 15 м безперервним потоком;
 • приводні роликові конвеєри Kapelou®;
 • програмне забезпечення Warehouse Control System (WCS).

Усе це дало змогу автоматично обробляти вантажопотік із 950 ящиків на годину.

За допомогою конвеєрів Kapelou® система автоматично подає їх на підйомник. Одночасно із різних ярусів обережно переміщується до 50 кг товару. Наші інженери знайшли ефективне рішення для виконання технічного завдання – безперервну подачу на лінію упаковки продукції з усіх трьох поверхів зберігання. Це зменшило навантаження на працівників підприємства і знизило складські витрати.

Наразі на стадії реалізації перебуває кілька проєктів організації повністю автоматизованих складів для зберігання товарів. Завантаження та вилучення готової продукції на такому складі відбувається за допомогою кранів-штабелерів. Вони будуть зведені в Україні на найбільших підприємствах із виробництва ковбасних виробів та напоїв.

Автоматизація складу міжнародного холдингу ERC Distribution від KAPELOU

У Києві наші фахівці автоматизували склад площею 2000 м² міжнародного холдингу ERC Distribution (головний офіс – в Австрії). З 1995 року ця корпорація реалізує в Україні та СНД комп’ютерну і побутову техніку, телевізори, товари для геймінгу, дитячі іграшки відомих міжнародних брендів.

Продукція у логістичному центрі ERC тепер зберігається на дерев’яних піддонах, які розміщують на гравітаційних стелажах. По всьому складу в горизонтальній площині працюють модульні приводні роликові конвеєри Kapelou®. Для переміщення товарів на будь-який рівень платформи встановили три швидкісні вертикальні конвеєри Kapelou®.

Загалом за 8 років наша компанія встановила автоматизовані роботизовані конвеєрні системи Kapelou® в сотнях українських та європейських логістичних центрах. Ми є визнаними лідерами вітчизняного ринку й успішно конкуруємо з європейськими виробниками за показниками якості обладнання та прогресивності інженерних рішень.

3D-візуалізація допомагає зрозуміти сьогодні, як працюватиме ваш склад завтра

Під час виконання замовлень наша команда концептологів ретельно вивчає усі елементи роботи логістичного комплексу клієнта. Так, щоб розрахувати ємність складу готової продукції, потрібно знати, який запас виробник створює у різні дні, тобто пікові навантаження. Важливо також розуміти перспективи розвитку асортименту продукції та збільшення або зменшення обсягу її виробництва за різними місяцями, сезонами та роками.

Залежно від цих факторів і на підставі багаторічного досвіду наші фахівці підбирають оптимальне обладнання. Обов’язково розробляються 2D- та 3D-проєкти готових рішень. Йдеться не просто про малюнки, а про склад, який функціонує в реальному часі. Візуалізація дає змогу клієнту зрозуміти, чому саме такі конвеєри, стелажі та роботизовані системи запропоновані нашими інженерами. Замовник бачить, як саме працюватиме його склад, і за необхідності ще до початку монтажно-будівельних робіт може внести корективи у проєкт.

Великі корпорації давно використовують переваги автоматизації складського товарообігу в стислі терміни. Поступово в необхідності автоматизації складів готової продукції переконаються всі виробники та ритейлери. Тим часом фахівці Kapelou®, які знають особливості автоматизації таких складів, реалізували не один схожий проєкт. Ознайомитись із переліком наших проєктів більш детально ви завжди можете в розділі “Наші проєкти”.

Коментарі 0
Коментувати
Залиште Ваш коментар, після модерації нашим адміністратором він буде опублікований найближчим часом.

Залишити коментар:

Your email address will not be published.

Скасувати
Натискаючи «Відправити», ви підтверджуєте та погоджуєтеся з «Згода на обробку персональних даних».
Поділитися:
Тонкощі автоматизації складів готової продукції - 9 - kapelou.com Тонкощі автоматизації складів готової продукції - 10 - kapelou.com Тонкощі автоматизації складів готової продукції - 11 - kapelou.com
Підписатися на нашу розсилку новин

  Тонкощі автоматизації складів готової продукції - 40 - kapelou.com
  27.02.2023
  Знайомство з Послом України в KAPELOU Europe

  3-го лютого команда KAPELOU мала велику честь прийняти Посла України в Німеччині Олексія Макеєва та Генерального консула України в Дюссельдорфі Іри...

  Тонкощі автоматизації складів готової продукції - 41 - kapelou.com
  25.01.2023
  Особливості автоматизованого складу e-commerce

  XXI століття є ерою технологічного прогресу та стабільного розвитку e-commerce, торгівлі через інтернет. Український ринок електронної комерції зро...

  Тонкощі автоматизації складів готової продукції - 42 - kapelou.com
  13.01.2023
  Підсумки 2022. Яким він був для KAPELOU

  “Упевнені, що 2022 рік стане для нас ще більш результативним та насиченим на події, адже команда KAPELOU повномасштабно планує та сміливо втілює вс...

  Всі новини