Обладнання для підйому та спуску товару на складі. Стрічковий конвеєр VS підйомник - 1 - kapelou.comЗакрити

Обладнання для підйому та спуску товару на складі. Стрічковий конвеєр VS підйомник

Обладнання для підйому та спуску товару на складі. Стрічковий конвеєр VS підйомник - 8 - kapelou.com

Існує багато способів для організації підйому та спуску товарів на складі між рівнями мезоніну. Вантажні ліфти або навантажувачі ефективно працюють на підйом і спуск товарів між поверхами великими партіями.

Підйом і спуск одиничних товарів може відбуватись складськими працівниками вручну або із застосуванням спіральних конвеєрів.

У цій статті ми розглянемо дві найпопулярніші системи для автоматизації багатоярусного вертикального підйому та спуску товарів – вертикальний та похилий стрічковий конвеєри.

Стрічковий конвеєр VS Консольний підйомник

Основна відмінність цього обладнання для підйому та спуску товару полягає в ефективному використанні простору складських приміщень. Вертикальний підйомник вимагає простору не більш ніж 1 м2. На противагу йому, для встановлення похилого транспортера треба виокремити до 18 м2 складу. Для розуміння відмінностей цих двох типів обладнання, розглянемо їхні переваги та недоліки для підйому та спуску товарів між поверхами.

Переваги вертикального підйомника

Компактність. Вертикальний конвеєр має компактну конструкцію. Це дозволяє ефективно використовувати обмежений простір складу. Наприклад, його можна встановити для спуску товарів із багатоповерхового мезоніну, приєднавши його до бічної частини мезоніну. Таке рішення дозволить максимально ефективно використати площу складу: підйомник із приводними роликовими конвеєрами займає близько 4 м2 на одному поверсі, що в 4 рази менше, ніж стрічковий. При багатоярусній системі стрічкові транспортери треба встановлювати на кожному рівні, а вертикальний підйомник може виконувати спуск товару автономно між поверхами, незалежно від кількості поверхів мезоніну чи платформи.

Рух в обидвох напрямках – реверс. Вертикальний конвеєр може підіймати та спускати товари, тобто рухатись вниз і вгору, що забезпечує більшу гнучкість у підйомі та спуску вантажів та гарантує оптимальне розміщення на кожному поверсі. Завдяки цьому можна організувати декілька процесів одночасно. Наприклад, підйом товарів на верхні поверхи мезоніну для зберігання, спуск відібраних товарів на нижні поверхи, підйом порожніх лотків для відбору в них товарів.

Багатофункціональна структура. Вертикальний підйомник може працювати з конвеєрами одного та двох і більше ярусів на кожному поверсі, що розширює його функціонал для розміщення та призначення вантажів. Нижній ярус обладнання можна використовувати на спуск лотків із відібраними товарами, а верхній – для вивантаження й накопичення пустих лотків або лотків для поповнення зберігання.

Схема вертикального підйомника із рольгангом різної ярусності

Постійний рух лотків. Вертикальний підйомник разом із роликовим забезпечує постійний спуск лотків із верхніх поверхів до нижніх поверхів чи навпаки – завдяки можливості акумулювати кожен лоток на окремій зоні обладнання. До того ж, завдяки такій комбінації обладнання, можна організувати викладку лотків на конвеєр у мезоніні на ергономічній висоті та майже в будь-якому місці мезоніну. Прикладом такого простого і водночас ефективного рішення є наші проєкти автоматизації для центрів видачі замовлень.

Енергоощадливість. Вертикальний конвеєр споживає значно менше електроенергії, ніж похилий. Підйомник споживає електроенергію тільки під час вертикального підйому і спуску вантажів, а його маршрут транспортування значно коротший, ніж у стрічкового конвеєра.

Особливості вертикального конвеєра

Обмежена пропускна спроможність. Цей тип складського обладнання має пропускну здатність від 200 до 500 лотків на годину в одному напрямку та від 300 до 600 лотків на годину при комбінованому транспортуванні – почергово на підйом та спуск. Це впливає на швидкість підйому та спуску вантажів та обмежує застосування обладнання в ситуаціях із великим обсягом переміщень. Конкретні показники підйому та спуску будуть залежати від висоти поверхів.

Чіткі вимоги до розмірів товарів. Вертикальний конвеєр має такі вимоги до габаритів вантажів – розміри від 200х200мм до 800х600мм та вага до 50 кг. Ще однією важливою вимогою для підйому чи спуску товарів є плоске дно вантажів. Цей фактор обмежує застосування обладнання для вантажів нестандартної форми чи розмірів або ж передбачає використання додаткових лотків на підйом та спуск таких товарів.

Переваги похилого стрічкового транспортера

Конструкція стрічкового конвеєра для складу

Безперервний потік вантажів. Похилий стрічковий конвеєр забезпечує стійкий та безперервний потік вантажів між верхніми та нижніми поверхами, що є особливо важливим для автоматизованих ліній виробництва або пакування.

Гнучкість у роботі з вантажами. Похилі стрічкові транспортери можуть працювати з вантажами різних форм і розмірів – від 100х100 до 1200х800мм, що розширює спектр їхнього застосування.

Продуктивність. Стрічковий конвеєр є більш ефективним, адже здатний транспортувати між поверхами до 3 000 коробок на годину. Максимальна продуктивність – 300 коробок на годину.

Особливості похилого стрічкового транспортера

Однонаправленість. Як правило, похилий стрічковий конвеєр працює в одному напрямку. Це обмежує його застосування у ситуаціях, де потрібно транспортувати вантажі в різних напрямках на спуск чи підйом між поверхами. Або виконувати операції завантаження та розвантаження з обох боків, наприклад, при пікових навантаженнях.

Велика площа для встановлення. Похилий стрічковий транспортер потребує нахилу стрічки для переміщення вантажів (спуску чи підйому), тож його не можна назвати компактним. Це може бути проблематично у контексті вузьких просторів складів або виробничих приміщень.

Обмежений діапазон кутів нахилу. Похилий стрічковий транспортер може бути встановлений під кутом від 0 до 16°. Важливо врахувати, що величина кута нахилу визначає площу, яку займатиме обладнання на поверхах. Проте не всі види товарів можуть транспортуватись під великим кутом: на можливість стабільного переміщення у такий спосіб впливають вага, довжина та тип товару. Щоб товар не впав при русі під кутом і не пошкодився, він має бути упакований у спеціальну тару та мати прямокутну форму. Також важливо, щоб центр ваги S кожного товару, що транспортується, перебував вище точки P.

Розподіл ваги товару при транспортуванні похилим стрічковим конвеєром

Зона викладки в одній точці. Це збільшує відстань між місцем зберігання та обладнанням, а отже зростає і маршрут оператора.

Неможливість акумулювати вантажі. За допомогою стрічкового конвеєра вантажі не можна акумулювати – увесь транспортер зупиняється.

Вартість. Для кожного стрічкового конвеєра необхідно встановлювати окремий електропривод, незалежно від його висоти. У той час як для вертикального потрібен лише один електропривод, що суттєво збільшує вартість вертикального підйомника.

Висновки

Вибір між вертикальним та похилим стрічковим конвеєром залежить від вимог щодо простору, продуктивності та закладеного бюджету на автоматизацію. Вертикальний конвеєр є більш компактним і ефективним у використанні обмеженої площі складських приміщень. Він має більшу гнучкість у підйомі та спуску вантажів на верхні та нижні поверхи, адже працює у двох напрямках, має багатофункціональну структуру з декількома ярусами на рівнях мезоніну. У той же час похилий стрічковий транспортер забезпечує безперервний потік вантажів і варіантність роботи з вантажами різних форм і розмірів.

Пропонуючи рішення для складу клієнта на базі конвеєрного обладнання, ми перш за все враховуємо потребу клієнта. Тож якщо вам потрібне ефективне рішення для транспортування товарів на короткі дистанції, для спуску або підйому на верхній поверх, ми рекомендуємо обирати вертикальні підйомники. А для переміщень товарів вздовж мезоніну на великі відстані – стрічкові. Залиште заявку, щоб отримати персоналізовану консультацію щодо рішення, яке покриє потреби вашого складу.

Коментарі 0
Коментувати
Залиште Ваш коментар, після модерації нашим адміністратором він буде опублікований найближчим часом.

Скасувати
Натискаючи «Відправити», ви підтверджуєте та погоджуєтеся з «Згода на обробку персональних даних».
Поділитися:
Обладнання для підйому та спуску товару на складі. Стрічковий конвеєр VS підйомник - 9 - kapelou.com Обладнання для підйому та спуску товару на складі. Стрічковий конвеєр VS підйомник - 10 - kapelou.com Обладнання для підйому та спуску товару на складі. Стрічковий конвеєр VS підйомник - 11 - kapelou.com
Підписатися на нашу розсилку новин

  Обладнання для підйому та спуску товару на складі. Стрічковий конвеєр VS підйомник - 40 - kapelou.com
  8.07.2024
  Проєктуємо майбутнє: KAPELOU в рейтингу кращих від Forbes Ukraine

  Редакція Forbes Ukraine оголосила рейтинг Next 250 «Нова хвиля 2.0» — перелік найуспішніших компаній малого та середнього бізнесу.

  KAPELOU, ...

  Обладнання для підйому та спуску товару на складі. Стрічковий конвеєр VS підйомник - 41 - kapelou.com
  4.07.2024
  КAPELOU на Форумі підприємців 2024 – від теорії до дій

  KAPELOU, лідер галузі автоматизації складської логістики в Україні, долучилася до найбільшого Форуму підприємців, організованого редакцією журналу ...

  Обладнання для підйому та спуску товару на складі. Стрічковий конвеєр VS підйомник - 42 - kapelou.com
  25.06.2024
  KAPELOU: 11 років інновацій в інтралогістиці

  Нам – 11! І за цей час пройдено чималий шлях.

  Колись маленька команда ентузіастів зросла і нині є лідером галузі складської логістики ...

  Всі новини