Автоматизація першого фулфілмент-центру «Епіцентр К» площею 20 000 м2 - 1 - kapelou.comЗакрити

Автоматизація першого фулфілмент-центру «Епіцентр К» площею 20 000 м2

Епіцентр К, м. Київ, Україна
Завдання

Мережа торговельних центрів «Епіцентр К» працює на ринку України з 2003 року. Впродовж цих років компанія стрімко зростала та розвивала нові напрями. В результаті створила унікальний формат торговельних центрів, якому немає аналогів у світі. Кожен із 64-х ТЦ складається з концептуальних магазинів формату shop-in-shop, що створені на базі торгових відділів. До того ж, компанія трансформувала один зі своїх ТЦ, який розташований у Києві на вулиці Віскозна, в перший фулфілмент-центр загальною площею 20 000 квадратних метрів.

Фулфілмент-центр налічує понад 250 000 SKU та наразі є єдиним в Україні, що працює з таким широким асортиментом, зокрема негабаритним товаром. «Віскозна» поєднує у собі склад, фулфілмент-центр та центр видачі замовлень (ЦВЗ). Товари на склад надходять із магазинів мережі та напряму від постачальників. Ще одна особливість фулфілмент-центру – доставка. Вона здійснюється і адресно, і на точки видачі онлайн-замовлень мережі магазинів по всій Україні, а також на поштові відділення та самовивозом із самого фулфілмент-центру.

Зважаючи на зростаючу популярність онлайн-покупок та високий попит на швидку доставку замовлень, компанія шукала дієві рішення для автоматизації складських процесів. Тож, враховуючи всі особливості та інтенсивність роботи фулфілмент-центру (24/7) і строк зберігання товарів для онлайн-замовлень (від 3 до 5 днів), було визначено такі завдання:

  • збільшити швидкість та точність збору замовлення;
  • забезпечити зберігання великої кількості товару різних габаритних розмірів;
  • автоматизувати спуск та підйом вантажів між трьома рівнями мезоніну;
  • спростити роботу персоналу.
Період реалізації проєкту:
2019 – 2020 рр.
Бізнес сектор:
E-commerce, DIY, Ритейл
Рішення

Загальна площа фулфілмент-центру становить 20 000 м2 і складається з 5 ділянок: прийом вантажу, зберігання, комплектація та пакування, сортування та відвантаження замовлень. Разом із проєктною командою клієнта ми провели ґрунтовні роботи. Щоб забезпечити безперервну роботу кожної зони та поєднати їх між собою, наші спеціалісти з концептуально-аналітичного відділу ретельно проаналізували схеми вантажопотоків, розробили план розміщення обладнання та прорахували кожен окремий вузол.

Ми встановили конвеєрну систему довжиною 1,5 кілометра, що складається з комбінації роликових приводних конвеєрів, стрічкових конвеєрів та роликових неприводних конвеєрів власного виробництва KAPELOU®. На складі є горизонтальні конвеєри, що транспортують вантажі між зонами, та конвеєри, встановлені під певним кутом. Вони переміщують товар між рівнями складу. Крім того, було встановлено вертикальні конвеєрні підйомники для ящиків та спіральні конвеєри, які при необхідності можуть виконувати функцію буфера для лотків, коробів та ящиків. А для транспортування великогабаритних товарів ми змонтували вантажні підйомники з максимальним навантаженням до 550 кг.

Ми збільшили площу зберігання у 3 рази – із 7 000 м2 до 21 000 м2. Це було досягнуто завдяки встановленню: платформи на колонах, дво- та трирівневих мезонінних конструкцій.

Технології, що було застосовано

Товар-до-людини. Весь товар переміщується за допомогою конвеєрної системи між складськими ділянками. Таким чином кожен працівник стоїть у закріпленій за ним зоні і виконує необхідні операції, не маючи при цьому потреби вручну переміщати товар по складу. Така технологія значно економить час на комплектацію замовлення – від 40 до 50%.

Машинний зір. Цей модуль встановлено у зоні сортування та інтегровано з Qguar WMS складу. Встановлена камера зчитує інформацію з різних упаковок та направляє вантаж у заданому напрямку по конвеєру. Система обробляє до 1200 замовлень на годину.

Система вимірювання ваги та габаритів. Разом із машинним зором ми встановили систему, що визначає параметри ваги та розмірів товару, який переміщується по конвеєрній системі у напрямку зони відвантаження. Це ще одна додаткова система ідентифікації товару, яка допомагає класифікувати, сортувати і бракувати товари за заданими характеристиками, що значно підвищує швидкість та точність обробки товарів.

У результаті співпраці компанії «Епіцентр К» та KAPELOU робота фулфілмент-центру повністю автоматизована. Ми створили комплексне рішення, що цілковито задовольняє потреби клієнта, і де враховано специфіку кожної ділянки складу. Усі складські зони працюють злагоджено, забезпечуючи транспортування до 3000 лотків на годину. Така швидкість та точність обробки замовлень дозволяє клієнтам отримати своє замовлення вже за 30 хвилин у Центрі видачі замовлень «Віскозна» та за 4 години з будь-якого ТЦ м. Києва.