Модернізація промислового робота для виробника кабельної продукції - 1 - kapelou.comЗакрити

Модернізація промислового робота для виробника кабельної продукції

Україна
Завдання

Цього разу до KAPELOU звернувся виробник кабельно-провідникової продукції для автомобілів. Підприємство вдосконалює виробничі процеси, щоб у повному обсязі забезпечувати якісною кабельно-провідниковою продукцією відомий світовий автоконцерн.

У зв’язку з переїздом виробничої лінії, у клієнта виникла потреба переміщення промислового робота, що виконував комплектування та розкомплектування палет на заводі. Також необхідною була модернізація промислового маніпулятора, щоб він міг працювати з неповними палетами, розпізнавати етикетку та ставити ящики позначкою з певної сторони палети.

Завдання проєкту:

 • демонтувати складну систему промислового робота;
 • спакувати та виконати транспортування на завод у Чернівцях;
 • змонтувати систему на новому місці для роботи у тому ж режимі;
 • модернізувати промислового робота і виконати налаштування системи.

Після модернізації система автоматизації складської ділянки має забезпечити:

 • розпізнавання етикетки на ящику;
 • правильну постановку ящика на палету етикеткою на зовнішню сторону;
 • доукомплектування неповної палети;
 • розкомплектування неповної палети;
 • зниження трудовитрат персоналу;
 • підвищення ергономіки та зручність.
Період реалізації проєкту:
Березень 2021
Бізнес сектор:
Виробництво, Автомотив‌
Рішення

До початку проєкту KAPELOU розробила детальне технічне завдання та чіткий опис всіх етапів процесу перевезення промислового робота та його модернізації. Для компанії-замовника це був додатковий переконливий аргумент для співпраці саме з нами – прозорість та чіткість етапів робіт.

Клієнт має зобов’язання з постачання кабельної продукції на заводи відомого світового концерну, тому на переїзд було мало часу, а запуск системи на новому місці мав відбутися щонайшвидше – за 2 тижні.

Наші спеціалісти оперативно, усього за 4 дні виконали демонтаж складної системи промислового робота та належне пакування. Також ми організували якісну логістику, щоб обладнання було доставлене неушкодженим.

На заводі в новому місті ми виконали монтаж і налаштували систему в такому ж режимі, як промисловий маніпулятор працював до цього. Це було необхідно клієнту, щоб налагодити виробничу лінію й відвантаження кабельної продукції проходили вчасно. І вже в умовах складу, що працює у звичному режимі, наші спеціалісти проводили модернізацію системи.

До модифікації промисловий робот розкомплектовував тільки повні палети із 7 рядів по 4 ящики в кожному рівні. А комплектував тільки пусті піддони. Кожен ящик має маркування, що містить інформацію про вантаж, його призначення та час відправлення. Для швидкої роботи дуже важливо, щоб маркування було доступне для зчитування. Оскільки система ставила ящики етикеткою на різні сторони, то інформація про вантаж часто була недоступною для зчитування, іноді доводилося розбирати палету.

Для проєкту спеціалісти KAPELOU встановили та налаштували обладнання:

 • датчик кольору для визначення сторони з етикеткою
 • датчик відстані – завдяки цьому робот визначає, скільки ящиків на палеті у кожному рядку

Після модернізації промисловий маніпулятор працює з неповними палетами та ставить ящики етикеткою на зовнішню сторону палети, для швидкого зчитування. Система повністю автоматизує процес комплектування та розкомплектування палет.

Промисловий робот виконує обидва процеси паралельно: ставить ящики з палети на конвеєр та приймає ящики з приводного рольганга для комплектування піддону на відвантаження.

Завдяки автоматизації:

 • підвищили продуктивність складської ділянки – зараз відвантажують до 5 000 ящиків на добу, а раніше у пікові години – до 2 000 на добу;
 • забезпечили розташування етикетки на зовнішню сторону палети;
 • реалізували комплектування та розкомплектування неповних піддонів;
 • зменшили трудовитрати персоналу для обслуговування процесу – промисловий робот виставляє ящики на конвеєр, які транспортують їх до людей, та приймає з приводного рольганга;
 • забезпечили зручність контролю збирання замовлень – уся інформація про вантаж на видному місці.

Автоматизація комплектування та розкомплектування палет на основі промислового робота-маніпулятора – інноваційний крок для компанії виробника-кабельної продукції. Рішення прискорило безперервну обробку палет та забезпечило рівномірне завантаження виробничої лінії.