Автоматизація сортування палет за допомогою шатлів і палетної гравітації - 1 - kapelou.comЗакрити

Автоматизація сортування палет за допомогою шатлів і палетної гравітації

Україна
Завдання

Наш клієнт входить до ТОП-5 найбільших м’ясопереробних компаній України. Широкий асортимент якісних м’ясних делікатесів, який налічує понад 250 різновидів продуктів, та постійно зростаючий попит на м’ясну продукцію спонукає підприємство покращувати й автоматизувати складські процеси, щоб своєчасно забезпечувати споживачів якісною продукцією.

Період реалізації проєкту:
2020 рік
Бізнес сектор:
Food retail (FMCG)
Рішення

Логістика м’ясопереробного підприємства стикається із багатьма викликами – від приміщення нестандартної конфігурації до норм GDP, від особливостей пакування, строку зберігання, температурного режиму, ваги та типу палет до вимогливих дистриб’юторів та торговельних мереж із чіткими термінами поставки. Тому ланцюг поставки палети від лінії виробництва у зону експедиції має бути максимально швидким та безпомилковим.

Для вирішення цього завдання разом із клієнтом команда KAPELOU розробила автоматизовану конвеєрну лінію для складу на основі шатлів, приводного роликового конвеєра, гравітації та вертикального підйомника, призначеного для вертикального переміщення та сортування палет в конвеєрній системі.

Саме така комбінація показала найбільшу ефектиктивність та результативність процесу, а саме: підвищення продуктивності транспортування й сортування та збільшення кількості накопичення палет в 2,7 раза на одній і тій же площі складу. Завдяки тому, що людина не бере участі в прийнятті рішення при сортуванні палет, кількість помилок наближається до нуля. Додатково автоматизували процес обробки повернень таким чином, щоб не було перетинання логістичних потоків на складі.

Конвеєрні системи

Конвеєри, використані в цьому проєкті, підходять для автоматизації окремих ділянок і всього складу. До того ж, складаються з модулів, завдяки чому їх можна легко адаптувати під роботу складу і масштабувати зі зростанням бізнесу. Конвеєри об’єднують складські зони і забезпечують швидке переміщення вантажів між рівнями складу. Так, завдяки конвеєрам можна легко організувати сортування товарів, чого вимагало одне з головних завдань проєкту.

Для автоматичного транспортування палет використали прямий приводний роликовий конвеєр KAPELOU власного виробництва. Завдяки залученню до роботи тільки тих зон, на яких є палета, конвеєри є енергоефективними. За вертикальне переміщення палет відповідає надійний підйомник, який зі швидкістю 0,2 м/с піднімає палети вагою до 900 кг.

Сортувальні системи

Сортування палет по 68 напрямках виконують 2 шатли. Із швидкістю 1 м/с шатли транспортують палету до відповідного каналу дворівневої гравітації. Вивантаження відбувається під кутом, рівному куту нахилу гравітаційного накопичувального палетного конвеєра.

Безпека – понад усе

Безпека складського персоналу – понад усе. Механічні та електричні інструменти захисту: рівень шуму, закриття рухомих обʼєктів, аварійна зупинка вертикального конвеєра, світлова схема оповіщення та індикації – автоматизація спроєктована відповідно до технічних вимог і загальновизнаних правил техніки безпеки на складі.

Автоматизований сортинг для палет складається з:

 • Прямий роликовий палетний конвеєр;
 • Шатлова конвеєрна система;
 • Палетна гравітація;
 • Палетний підйомник;
 • Схема захисту;
 • Схема керування;
 • Інтеграція обладнання із засобом управління складу WМS.

Результати автоматизації

Запропонований підхід для транспортування та сортування палет на складі за допомогою автоматизованої конвеєрної лінії на основі шатлів дало клієнту такі переваги:

 • Завдяки комплексному підходу від нашої компанії транспортування та сортування палет на виробництві повністю автоматизоване.
 • Збільшилась ефективність зберігання в зоні експедиції, тобто кількості палет, що можуть перебувати одночасно в зоні – зі 126 до 340 палет.
 • Зменшилась кількість задіяного персоналу на складі в 2,3 раза.
 • Зменшилась кількість помилок практично до 0, адже людина не бере участі в прийнятті рішення при сортуванні палет.
 • У 3,8 раза збільшилась кількість маршрутів, по яких можна заздалегідь накопичувати палети в зоні експедиції – із 18 до 69.
 • Забезпечена повна автоматизація складу та поділ процесів транспортування відвантажень та повернень.
 • Збільшилась швидкість завантаження палет в автомобіль до 90 одиниць за годину. Таким чином, система дозволяє тривалий час накопичувати готову продукцію в зоні експедиції, розсортовану по напрямках, а у пікові години робити відвантаження максимально продуктивно.
 • Забезпечена робота автоматизованого сортингу 24/7.
 • Гарантований термін окупності сортингу близько 4 років.

Порівняння автоматичного процесу сортування із мануальним

Пропонуємо ознайомитись із порівняльною характеристикою автоматичного та мануального сортингу для складу. Перша – на основі шатлів, описаної вище. Мануальний процес сортування палет застосовувався до автоматизації і відбувався за допомогою навантажувачів та завантаження гідравлічним візком:

У результаті конвеєрна система транспортує на склад готової продукції майже в 2,7 раза більше палет на одній і тій самій площі. Щоб досягти в мануальному варіанті такої ж кількості палет, як у варіанті з автоматизацією, потрібно збільшити площу експедиції на 465 м2, або на 270%.

Тепер вивантаження палети з накопичувача та завантаження в авто займає не 150 секунд, як при ручному сортуванні, а всього 80. Кількість напрямів сортування збільшилась із 18 до 69 – майже в 4 рази. При цьому кількість задіяного персоналу скоротилась і щомісячні витрати зменшились у 2 рази.

Підсумувавши вищесказане, ми збільшили швидкість завантаження палет в автомобіль до 90 п/год. Таким чином, система дозволяє тривалий час накопичувати готову продукцію в зоні експедиції, розсортовану по напрямках, а у пікові години робити відвантаження максимально продуктивно. Це дозволяє збалансувати швидкість і планомірність виробничого процесу та потребу відвантаження замовниками майже одночасно, що загалом зменшує витрати на персонал та скорочує терміни доставки продукції до кінцевого споживача.

За умов невизначеності та обмеженості ресурсів ще гостріше постає питання пошуку та впровадження найефективнішого підходу для складу. І саме в цьому головна перевага роботи з KAPELOU – розробка проєкту, спираючись на 9-річний досвід впровадження проєктів автоматизації на складах, глибокий аналіз бізнес-процесів, володіння сучасними інтралогістичними технологіями та виробництво якісного обладнання.

Залиште заявку тут і наша команда запропонує найоптимальніший варіант – від розробки концепції до повного впровадження  автоматизації на складі.