Які застосовуються системи сортування товарів на складі та як підібрати оптимальне рішення - 1 - kapelou.comЗакрити

Які застосовуються системи сортування товарів на складі та як підібрати оптимальне рішення

Які застосовуються системи сортування товарів на складі та як підібрати оптимальне рішення - 8 - kapelou.com

Робота будь-якого складу передбачає виконання десятка різноманітних бізнес-операцій. Переміщення між зонами обробки, збирання та фіксація даних про товарну позицію, сортування – усе це можна проводити як вручну, так і з застосуванням автоматизованих систем.

Перший варіант підходить, якщо склад має вузький асортимент та невелику пропускну здатність. Але якщо прайс-лист підприємства налічує сотні товарних позицій та в обробку надходять багаторядкові клієнтські замовлення, то без технологій та обладнання, що забезпечують високу продуктивність, не обійтись. У цьому випадку важливо якнайшвидше автоматизувати склад.

Впровадження сучасних рішень у роботу підприємства дозволяє знизити витрати та прискорити обробку вантажів. Автоматичний сортинг – необхідність для сучасних поштових та кур’єрських служб, фірм-вантажоперевізників, розподільних центрів та інших організацій. “Розумна” система дозволяє обробляти до 15 000 посилок на годину.

Основні види сортувальних пристроїв

При виборі системи акцент необхідно робити на ефективності застосування. Перевагу варто віддавати тим рішенням, які здатні забезпечити найкращі показники:

 • підвищення швидкості обробки великого асортименту товарів із різними технічними характеристиками (розмір, вага, крихкість);
 • зниження до мінімуму участі людини у процесі сортування продуктів;
 • запобігання помилкам під час комплектації багаторядкових клієнтських замовлень.

Сортування може здійснюватися вручну, у напівавтоматичному або автоматичному (IN and OUT) режимі. При високому товарообігу та великому асортименті найбільш оптимальним вважається саме останній варіант.

Ручне сортування менш продуктивне і більш трудомістке. Воно може бути підкріплене елементами мінімальної автоматизації, наприклад, системою Pick by Light. Безпаперова технологія відбору спрощує та прискорює процес комплектації багаторядкових клієнтських замовлень. Система Pick by Light представлена ​​у вигляді дисплея з кнопками керування та LED-індикатором, який спрацьовує навпроти потрібної позиції. Технологія дозволяє обробляти за годину від 250 до 600 рядків. Застосування багатобарвної індикації дає можливість декільком операторам одночасно комплектувати багаторядкове клієнтське замовлення або одному спеціалісту працювати відразу над декількома завданнями. Використання інноваційної технології Pick by Light дозволяє вдвічі підвищити продуктивність складу. Бізнес-операції виконуються швидко, ризик прорахунків зведено до нуля.

Зі зростанням навантаження та підвищенням ціни за помилки зростає необхідність автоматизації операцій. За допомогою конвеєрів можна відсортувати потік товарів за категоріями. Обладнання працює з різними типами вантажів: ящиками, лотками, коробками, піддонами, пакетами, конвертами, дрібноштучними товарами, що поміщені в м’яку упаковку. Конвеєрне сортування передбачає застосування різних пристроїв: стрічкових транспортерів, приводних та неприводних рольгангів, спіральних та вертикальних конвеєрів. Кожен тип обладнання використовується для вирішення конкретних завдань.

Автоматичні системи сортування Push Tray. Застосування таких пристроїв дозволяє знизити до мінімуму участь людини в комплектації клієнтського замовлення, прискорити його і знизити ризик помилок. Продуктивність системи та її конфігурацію легко адаптувати відповідно до умов, які змінюються.

Компанія KAPELOU пропонує рішення для роботизованого сортування, у роботу яких можуть інтегруватися додаткові модулі: системи ідентифікації, пристрої вимірювання ваги та об’єму товару. Завдяки розширеній комплектації забезпечується автоматичний сортинг за заданими параметрами. Наприклад, усі коробки вагою понад 10 кг система направлятиме у певні шути. За допомогою сортера Push Tray можна оперативно розподілити посилки за конкретними параметрами.

Переваги рішення

Автоматична система сортування – раціональний вибір сучасного підприємства. Серед її переваг виділяють:

 • підвищену продуктивність. Залежно від розміру посилки, сортер Push Tray здатний обробляти за годину до 15 000 одиниць;
 • модульний тип конструкції. Завдяки цій особливості вдається підібрати ефективне рішення для складу будь-якої площі та форми. У разі потреби можна змінити конфігурацію конвеєра Push Tray під нові умови роботи;
 • наявність системи ідентифікації продукції (здійснюється в ручному або автоматичному режимі) та кількох типів подачі вантажу на конвеєр. В останньому випадку здійснюється пряме надходження коробок або під кутом 45/90 градусів. Подача вантажу на конвеєр відбувається у автоматичному чи ручному режимі;
 • низьке енергоспоживання. Економічна робота устаткування – запорука зниження витрат на його обслуговування;
 • надійна цілодобова робота. Сортер Push Tray характеризується простотою експлуатації. При цьому обладнання не потребує специфічного та дорогого обслуговування;
 • інтеграція із системою управління складом WMS. Вона координує роботу спецтехніки, персоналу та рух товаропотоків. Інженери KAPELOU самостійно виконують програмування обладнання, тому з інтеграцією проблем немає;
 • швидкий та простий монтаж. Завдяки модульній будові з установкою обладнання не виникає особливих складнощів.

Сортер Push Tray здатний працювати з різною тарою: пластиковими ящиками, табларами, картонними коробками, конвертами, пластиковими пакетами. Обладнання підходить для важких режимів експлуатації, витримує навантаження від 02 до 315 кг на одній каретці. Максимальна швидкість руху становить 12 м/с.

Яку вибрати систему сортингу

Щоб спланувати для підприємства правильний спосіб виконання сортування, необхідно враховувати:

 • пропускну спроможність. Залежно від цієї характеристики обирається тип та продуктивність сортувального обладнання;
 • кількість напрямів сортування;
 • час роботи, години накопичення;
 • площу та конфігурацію складу;
 • умови довкілля (показник вологості, температуру, шумове навантаження).

Крім того, враховуються технічні характеристики товару, що сортується: розмір і вага, центр тяжіння, крихкість, коефіцієнт тертя.

Завдання, які здатне ефективно вирішити сортування

Мета сортування вантажів (коробок, посилок) – розподіл їх у групи за певною чи кількома ознаками. Якщо виробниче підприємство отримує товари, то головним завданням є поділ їх за категоріями та направлення у відповідні зони складу. У випадку з логістичною компанією завдання поставлене інше. Важливо зібрати вантаж із різних зон зберігання, щоб сформувати багаторядкове клієнтське замовлення.

Впровадження систем автоматизації в роботу складу дозволяє:

 • економити час на комплектацію замовлення;
 • забезпечити контроль руху вантажопотоку;
 • мінімізувати витрати на обслуговування обладнання;
 • виключити помилки під час комплектації клієнтського замовлення.

Автоматизація роботи складу дозволяє підвищити продуктивність підприємства та спростити виконання бізнес-процесів.

Компанія KAPELOU, яка має чималий досвід виконання схожих завдань, підбирає обладнання для різних напрямів із урахуванням потреб логістичних організацій та інших підприємств (від обсягу товарообігу до специфіки товарів).

Про інші ефективні сортингові системи ми розповімо у наступних матеріалах блогу або в режимі консультації.

Коментарі 0
Коментувати
Залиште Ваш коментар, після модерації нашим адміністратором він буде опублікований найближчим часом.

Залишити коментар:

Your email address will not be published.

Скасувати
Натискаючи «Відправити», ви підтверджуєте та погоджуєтеся з «Згода на обробку персональних даних».
Поділитися:
Які застосовуються системи сортування товарів на складі та як підібрати оптимальне рішення - 9 - kapelou.com Які застосовуються системи сортування товарів на складі та як підібрати оптимальне рішення - 10 - kapelou.com Які застосовуються системи сортування товарів на складі та як підібрати оптимальне рішення - 11 - kapelou.com
Підписатися на нашу розсилку новин

  Які застосовуються системи сортування товарів на складі та як підібрати оптимальне рішення - 40 - kapelou.com
  5.12.2023
  Участь у “Всеукраїнському Дні Логіста”. Презентація кейсу UB1

  23-24 листопада KAPELOU взяла участь у “XXIX Всеукраїнському Дні Логіста” як партнер заходу та спікер.

  Директор Олександр Труба разом із CEO...

  Які застосовуються системи сортування товарів на складі та як підібрати оптимальне рішення - 41 - kapelou.com
  7.11.2023
  KAPELOU на Logistics Summit 2023

  11-12 жовтня 2023 року ми взяли участь у Logistics Summit у Дюссельдорфі, Німеччина.

  Захід був присвячений діджиталізації та інноваціям логі...

  Які застосовуються системи сортування товарів на складі та як підібрати оптимальне рішення - 42 - kapelou.com
  25.10.2023
  ILS Industry. 5 років виробництву KAPELOU

  18 жовтня ми відзначили 5 років виробництву KAPELOU – ILS Industry. Про трансформацію виробництва за цей час та наші плани читайте далі.

  За ...

  Всі новини