Автоматизований склад у сучасних умовах: енергоощадливість, продуктивність, мобільність - 1 - kapelou.comЗакрити

Автоматизований склад у сучасних умовах: енергоощадливість, продуктивність, мобільність

Полтава, Україна
Завдання

Якість обслуговування визначається багатьма факторами, першочергові з яких – вчасне отримання та відповідність замовленню. Впоратися з цими завданнями та забезпечити безперебійну роботу складу 24/7 навіть в екстремальних умовах може автоматизація складу та сучасні технології відбору товару. Цілями автоматизації в сучасних реаліях є збільшення продуктивності, оптимізація витрат, зменшення навантаження на складських працівників, ощадливе використання електроенергії. При цьому важливим критерієм є швидкість реалізації проєкту та модульність обладнання.

Зважаючи на це, тепер стандартними завданнями спеціалістів KAPELOU стали:

  • оптимізувати витрати, збільшивши корисну площу на складі;
  • зменшити навантаження на персонал;
  • скоротити тривалість обробки товарів, застосувавши ефективні технології відбору;
  • спростити контроль зібраних ящиків після відбору замовлень;
  • забезпечити швидкість реалізації проєкту за допомогою модульності обладнання;
  • знизити споживання електроенергії на складі;
  • встановити обладнання, яке в разі потреби можна швидко релокувати та використовувати на іншому складі.
Період реалізації проєкту:
Березень-Липень 2022
Бізнес сектор:
E-commerce, Фармацевтика
Рішення

Розглянемо переваги автоматизованого складу на прикладі реального кейсу, реалізованого під час війни.

Збільшення корисної площі – один із кроків оптимізації витрат

До запровадження автоматизації зона експедиції на складі клієнта була оснащена штабелером, для роботи якого потрібно було виокремити велику площу. Ми замінили його вертикальним підйомником власного виробництва KAPELOU, який зі швидкістю 2 м/с спускає вантаж із другого поверху складу. На відміну від габаритного штабелера, вертикальний підйомник займає всього 0,75 м2. Цей крок допоміг оптимізувати витрати завдяки ефективному використанню дороговартісної площі складу.

Скорочення завдань складського працівника з 3 до 1

Щоб зменшити навантаження на персонал складу, ми встановили автоматизовану точку старту. Вона допомагає оптимізувати процес присвоєння завдання ящику та значно скоротити час на цю операцію. Точка старту містить: приводний конвеєр, автоматичний сканер штрих-кодів, ваговий модуль. Завдяки цій технології завдання складського працівника з трьох скоротилось до одного. До автоматизації процес відбору відбувався так: SKU відбирали мануально, сканували штрих-код, зважували замовлення та передавали іншим працівникам. Зараз ящик вилучають зі стосу та встановлюють на рольганг.

Щоб знизити помилки при відборі товару та спростити контроль зібраних замовлень, ми встановили автоматичний ваговий контроль на основі динамічного вагового модуля. Він звіряє задану у WMS масу всіх товарів у контейнері з його фактичною масою. Якщо вона відповідає заданому критерію, замовлення направляється на пакування або на відвантаження в ділянку експедиції, а у випадку відхилень – скеровується на додаткову інспекцію. Також для збільшення якості проходження вагового контролю ми реалізували технологію автоматичного тарування пустих ящиків. Таким чином, клієнт отримує максимально точний результат перевірки зібраних замовлень.

Модульність та швидкість

Роликовий рольганг, який є основою роботизованої конвеєрної системи, – це гнучкий інструмент для підвищення швидкості оброблення товарів, відбору замовлень і збільшення продуктивності складу. Модульна конструкція передбачає зміну конфігурації рольгангу. Наприклад, якщо у вас зміниться вид/габарити вантажу, ви легко можете змінити крок ролика в каркасі. Конструкція приводного ролика продумана таким чином, щоб була можливість замінити будь-який елемент локально, без повної зупинки обладнання. А це дорівнює тривалій безперебійній роботі системи.

Консольний підйомник, який слугує ефективною заміною штабелера, також має модульну конструкцію. Це означає, що він може бути встановлений в будь-якому приміщенні без демонтажу даху. Обладнання легко інтегрується в екосистему складу, забезпечуючи високу пропускну здатність. Монтаж вертикального підйомника займає мінімум часу, а транспортування модулів можна реалізувати з мінімальними витратами.

Склад з технологіями енергоощадливості

Крок 1, двигун

Щоб склад ощадливо споживав електроенергію, у цьому проєкті ми використали двигун нового типу для вертикального підйомника. Вищий коефіцієнт корисної дії двигуна дозволяє знизити споживання електроенергії в середньому на 15%.

Крок 2, енергозберігальний приводний рольганг

Завдяки синхронізації логічних зон приводного транспортера працюють лише ті ділянки, де міститься вантаж. Ці технології дозволяють ощадливо використовувати електроенергію. Більше про наш енергоефективний приводний конвеєр читайте за посиланням: https://kapelou.com/product/pryvidnyi-rolykovyi-konveyer-dlia-iashchykov/.

Результати

Кількість задіяного персоналу в процесі відбору замовлень зменшилась у 2 рази, а загальна пропускна здатність складу збільшилась на 20%. До того ж, реалізовано процес сортування потоків вантажомісць у 3-х напрямках: ділянка експедиції, пакування, контроль. Це допомагає швидше обробити більшу кількість накладних та зробити якіснішим процес відбору.

Технології, використані у проєкті:

  • Автоматизована точка старту для оптимізації процесу присвоєння завдання ящику;
  • Автоматичне тарування пустих ящиків для збільшення якості проходження вагового контролю після відбору товару;
  • Вертикальний конвеєр для спуску вантажу з другого поверху складу на перший;
  • Автоматична вагова перевірка зібраних замовлень після відбору;
  • Технології сортування потоків вантажомісць у трьох напрямках: експедиція, пакування, контроль.

Встановлене обладнання на склад:

У нових екстремальних реаліях для України на повну працюють усі сфери суспільства. Незважаючи на те, що проєкт був реалізований під час активної фази війни, нам вдалося виконати всі зобов’язання перед клієнтом у погоджені з ним терміни.

Сучасні технології для ефективного складу з енергоощадливим обладнанням від KAPELOU допомагають знизити споживання електроенергії в умовах, пов’язаних з аварійними ситуаціями на об’єктах енергетики. Напряму впливають на швидкість та якість відбору замовлень споживачів, зменшують навантаження на персонал складу та забезпечують стале функціонування сфер держави. Усе це є невід’ємним складником обороноздатності України. Наближаймо нашу перемогу разом!