«Монделіс Україна». Комбінована система для зберігання палет із сировиною - 1 - kapelou.comЗакрити

«Монделіс Україна». Комбінована система для зберігання палет із сировиною

Сумська область, Україна
Завдання

До нас звернулась компанія «Монделіс Україна», яка належить до групи Mondelēz International. В Україні підприємство представлене брендами шоколадної продукції, печива, бісквітних тістечок, жувальних гумок, льодяників.

Зважаючи на різноманіття асортименту лідера ринку харчових продуктів України у своїй категорії та особливість виробничих потужностей – зберігання сировини на палетах, були визначені завдання проєкту.

  • забезпечити максимально ефективне розміщення палет із сировиною на складі;
  • зробити можливим зберігання 700 палетомісць на наявній площі складу.
Період реалізації проєкту:
Травень-Вересень 2023
Бізнес сектор:
Виробництво харчових продуктів
Рішення

Для розв’язання поставлених завдань ми встановили на складі клієнта комбіновану систему палетного зберігання, виконану на базі гравітаційних стелажів виробництва KAPELOU, фронтальних стелажів та стелажів Drive-in від провідного європейського виробника.

При виконанні кожного проєкту для складу особливу увагу ми приділяємо безпеці. У цьому проєкті ми дотримувались загальних вимог до дизайну будівель та належної виробничої практики QCMS Quality Procedural Elements. Матеріали для покриття конструкцій стелажів відповідають положенням щодо протипожежної безпеки, мають усі гігієнічні та пожежні сертифікати. Навантаження базуються на чинних європейських нормах FEM 10.2.02 та EN 15512, а стелажне обладнання відповідає вимогам PS2-2A Racking System Safety guidance.

Гравітаційні стелажі виробництва KAPELOU для палет

KAPELOU має цілу лінійку продуктів для зберігання та обробки палет. Один із таких продуктів, а саме – гравітаційні стелажі для палет, ми впровадили на складі клієнта.

Гравітаційні палетні стелажі працюють із палетами розміром 1 200х800, висотою до 1 600 мм і вагою до 1 200 кг. Глибина каналу гравітаційного стелажа становить до 6 палет. Коефіцієнт заповнення гравітаційної стелажної системи – 94,4%. Для захисту рам конструкція обладнана торцевими відбійниками.

Гравітаційні стелажі полегшують контроль терміну придатності сировини на складі при зберігання, скорочують шлях доступу до товару. Розміщення гравітаційних каналів поруч один з одним або один над одним сприяє ущільненню складу. Порівнюючи із традиційними стелажами, запровадження гравітаційних стелажів для палет на складі дає можливість економії до 60% складської площі.

В’їзні стелажі Drive-in для палет

Для організації складування великої кількості SKU одного типу та максимально компактного зберігання палет у декількох каналах, у проєкті використані в’їзні стелажі Drive-in. Вони реалізують концепцію LIFO (Last In, First Out – останнім прийшов, першим пішов).

У такий спосіб товари, що надійшли останніми, вилучаються першими. І завантаження, і вилучення палет відбувається на одному боці стелажа. Укладання палет за принципом LIFO дозволяє заощаджувати місце на складі та робить можливою роботу із широким асортиментом товару.

Завдяки встановленню в’їзних стелажів Drive-in забезпечено ємність у 432 палетомісця. Кількість тари в глибину каналу становить 3х-8х піддонів.

Стелажі Drive-in слугують для зберігання великої кількості однакових позицій. Цей тип стелажів підходить для сезонного чи буферного складу, для зберігання товарів, які тривалий час перебувають на стелажі.

Для захисту стійок рам конструкція стелажів має U-подібні відбійники. Із метою уникнення пошкодження палет із товарами канали стелажів оснащені направляючими для опорних рам.

Фронтальні стелажі

Для роботи із будь-якими типами товарів та розміщення по дві палети у глибину, ми встановили фронтальні стелажі для палет, які реалізують принцип LIFO. Завдяки фронтальним стелажам забезпечено ємність 49 палетомісць.

Перелік встановленого обладнання
  • Гравітаційні стелажі виробництва KAPELOU для палет
  • Фронтальні стелажі для зберігання палет
  • Стелажі типу Drive-in для палет

Разом із клієнтом ми запровадили ефективне та оптимальне рішення для зберігання палет із сировиною на складі на основі фронтальних стелажів, гравітаційних стелажів та стелажів Drive-in. Комбінування різних систем зберігання палет дозволяє максимально використовувати переваги кожної з них. Як результат – забезпечено максимальну щільність зберігання більш ніж 700 палетомісць вагою до 1 200 кг.