Dark store у Греції. Конвеєрна лінія із кріпленням до стелі - 1 - kapelou.comЗакрити

Dark store у Греції. Конвеєрна лінія із кріпленням до стелі

Афіни, Греція
Завдання

Спільно з нашими партнерами VOYATZOGLOU ми реалізували проєкт для грецької мережі продовольчих супермаркетів, найбільшої роздрібної групи в Греції, що має близько 2 000 магазинів.

Один із цих магазинів працює у форматі dark store – усередині супермаркету співробітники відбирають та комплектують онлайн-замовлення для доставки клієнту. Такий формат дозволяє клієнтам значно заощадити час та отримати замовлення без черг.

Метою dark store є вдосконалення процесу формування онлайн-замовлень та його прискорення – автоматизація роботи на дільницях відбору, комплектації та транспортування онлайн-замовлень продуктів. Зважаючи на це, разом із клієнтом ми визначили такі завдання:

  • реалізувати відбір товарів із певної зони супермаркету та транспортування зібраних лотків до місця відвантаження;
  • збільшити кількість відібраних замовлень у 2 рази за зміну;
  • організувати процес сортування та консолідації товарів по 14 напрямках;
  • забезпечити автоматичне переміщення пустих лотків у точку відбору;
  • зберегти наявні маршрути проїзду навантажувальної техніки;
  • забезпечити інтеграцію автоматизованого обладнання із протипожежними завісами.
Період реалізації проєкту:
Серпень 2023
Бізнес сектор:
Мережа продовольчих супермаркетів
Рішення

Головним критерієм при виборі оптимального рішення для dark store стала швидкість обробки замовлень. При цьому необхідно було зберегти наявні маршрути проїзду навантажувальної техніки та уникнути їхнього перекриття конвеєрним обладнанням.

Швидкість. Для збільшення швидкості формування онлайн-замовлень супермаркету у Греції, який працює в режимі dark store, ми впровадили конвеєрну лінію для транспортування лотків. Її нестандартність полягала в монтажі: конвеєрне обладнання встановлене на підвісних опорах, що кріпляться до стелі. Таким чином, обладнання не заважає проїзду навантажувальної техніки та передбачає вільне пересування складських працівників.

Дві конвеєрні лінії доставляють завантажені лотки із двох ділянок супермаркету в зону консолідації та відвантаження. Якщо працівники не встигають опрацювати замовлення під час пікових навантажень, то лотки потрапляють у буферну зону на базі акумулятивного конвеєра.

Реверсивність. Ще однією особливістю проєкту у Греції є реверсивний конвеєр. За допомогою цього обладнання на одній із конвеєрних ліній можна організувати роботу у зворотному режимі. Це дає персоналу змогу транспортувати пусті лотки в зону відбору.

Безпека. Особливу увагу приділено безпеці людей, які працюють у dark store. Тож необхідним етапом проєкту стало пропрацювання закриття протипожежних завіс при переході конвеєрного обладнання через отвори в стінах між різними ділянками складу. А також – інтеграція із протипожежною системою. Ще один необхідний крок – спеціальне огородження для підвісного конвеєра, зроблене для захисту від падіння товару на голову співробітнику.

Встановлене обладнання і технології, використані у проєкті

Обладнання виробництва KAPELOU EU:

Послуги:

  • Інтеграція із протипожежною системою
  • Програмне забезпечення – Warehouse Control System.

Результати впровадження автоматизації dark store

Попри складність проєкту для dark store через незвичний монтаж до стелі та реалізацію за 3 місяці, разом із клієнтом ми досягли поставленої мети.

Індивідуально розроблене рішення для dark store у Греції дозволило збільшити кількість оброблених замовлень у 2 рази за зміну. У процесі їхньої підготовки – відборі, комплектації та транспортуванні – бере участь на 20% менше складського персоналу.

Дякуємо компанії-партнеру VOYATZOGLOU за професіоналізм у комунікації із клієнтом, веденні проєкту, допомогу в реалізації та довіру. Розвиваємо наше сильне партнерство в інших ініціативах.