4 інструменти для автоматизації складу - 1 - kapelou.comЗакрити

4 інструменти для автоматизації складу

4 інструменти для автоматизації складу - 8 - kapelou.com

Автоматизовані склади – необхідність підвищення конкурентоспроможності розподільчого центру, логістичної чи виробничої компанії.

Таке рішення дозволяє збільшити продуктивність завдяки швидкому транспортуванню, пошуку та розподілу товарів, а також комплектації багаторядкових замовлень клієнтів у короткі терміни.

Системи автоматизації легко кастомізуються. Вони можуть впроваджуватися на будь-який склад незалежно від специфіки його діяльності.

Які проблеми дозволяє вирішити автоматизований склад?

Головне завдання автоматизованих складів та роботизованого складського обладнання – підтримувати ефективні бізнес-процеси, полегшити працю персоналу, скоротити маршрути, зменшити кількість помилок, виключити до мінімуму людський фактор. Тільки в такому випадку можна говорити про:

 • скорочення часу виконання складських операцій;
 • підвищення точності та якості;
 • безпомилкову комплектацію багаторядкових замовлень клієнтів.

Автоматизований склад усуває недоліки в управлінні підприємством. «Розумна» система дозволяє:

 • стежити за товаропотоком;
 • керувати обладнанням (транспортувальним, вантажно-розвантажувальним, систем сортингу);
 • визначати оптимальні маршрути руху вантажів складі;
 • контролювати термін зберігання товару та складських залишків;
 • збирати статистичні дані;
 • генерувати інформативні звіти тощо.

Усі процеси координує комп’ютер. Системи контролю автоматизованого складу пов’язують стратегічні завдання з конкретними операціями. Це підвищує ефективність глобального управління.

Розробка концепту складу

Автоматизація потребує застосування індивідуального підходу. Адже кожен склад чи складський комплекс має свої особливості навіть у межах однієї галузі. Від правильності побудови технології роботи підприємства та підбору відповідного йому автоматизованого рішення залежать ефективність і прибуток.

Автоматизований склад – складна система, симбіоз різних видів обладнання: транспортувальних, конвеєрних, вантажно-розвантажувальних, стелажних, роботизованих, інформаційних, а також пристроїв сортингу.

Щоб побудувати автоматизований склад, насамперед необхідно оптимізувати основні зони (ділянки), де задіяно багато персоналу. Це зони транспортування з місця приймання до місця зберігання, місця зберігання до відвантаження, ділянки, де здійснюється процес відбору. Це можна зробити, застосувавши функціональне обладнання та спеціалізовану складську техніку. Виконати це без залучення професіоналів практично неможливо. Адже тут потрібний дуже широкий набір знань та практичного досвіду постачальника.

Компанія KAPELOU вже реалізувала понад 590 проєктів різних масштабів та є експертом у створенні автоматизованих складів. Оптимізація бізнес-процесів та автоматизація складу передбачають:

 • консалтинг та підбір ефективних рішень з урахуванням особливостей та специфіки бізнесу;
 • проєктування, виробництво та встановлення багатофункціонального обладнання;
 • підготовку програмного забезпечення для автоматизації складу;
 • інтеграцію програмного продукту до товарооблікової системи клієнта;
 • пусконалагоджувальні роботи;
 • впровадження ПЗ та системи управління складом на підприємстві;
 • технічний інструктаж (включає експрес-навчання персоналу та експертний супровід).

Як побудувати автоматизований склад? 4 ефективні рішення.

Це непростий процес із глибинним аналізом застосовуваної технології складування, даних щодо особливостей товаропотоку та прогнозів розвитку підприємства на перспективу мінімум до 5 років. Концепт майбутнього складу повинен відповідати вимогам замовника щодо продуктивності та функціональності, а також нормам чинних стандартів безпеки.

Створення системи автоматизованого складу

Система автоматизованого складу включає різні види сучасного обладнання.

 1. Конвеєри. Функція – забезпечити переміщення товару до необхідної точки на складі. Управління роботою обладнання здійснюється за допомогою WCS-системи. Залежно від конструкції та призначення розрізняють стрічкові транспортери (для об’єднання виробничих ділянок та складських зон, обробки лотків, дрібних вантажів та товарів у м’якій упаковці, транспортуванні під кутом або між рівнями складу), вертикальні конвеєри для переміщення палет та ящиків між рівнями мезоніну, рольганги (приводні та неприводні), спіральні конвеєри (для організації систем сортингу та буферного зберігання товарів);
 2. Гравітаційні стелажі. Залежно від призначення розрізняють системи двох видів: поличкові та палетні. Їхня особливість – рівні виконані з роликів під невеликим кутом, а вантаж переміщається під дією сили гравітації. Така стелажна система – раціональний вибір для побудови автоматизованого складу. Рішення дозволяє прискорити розвантаження товарів щонайменше в п’ять разів у порівнянні зі стандартними конструкціями. Тимчасові інтервали переміщення вантажів скорочуються, знижується навантаження на складський персонал. Гравітаційні стелажі підходять для впорядкованого зберігання товарів за принципом LIFO та FIFO. У першому випадку передбачається відвантаження товару, який прийшов останнім. Організація роботи за принципом FIFO здійснюється при розміщенні на зберігання продуктів, які мають невеликий термін придатності. Вантаж, який прийшов на склад першим, насамперед і відвантажується з нього;
 3. Мобільні стелажі. Їхня особливість – можливість переміщення секцій спецрейками з метою утворення проходу для забезпечення доступу до потрібної позиції товару. Оператор за допомогою пульта відкриває ту секцію, яка необхідна для роботи. Завдяки мобільності системи можна використовувати до 75% обсягу складу;
 4. Автоматизована робота складу передбачає застосування сучасних та зручних технологій: Pick by Light/Put to Light, машинного зору, автоматичної зміни ваги/габаритів товарів та інших. Впровадження таких рішень дозволяє прискорити щонайменше вдвічі та підвищити точність складання багаторядкових клієнтських замовлень до 99,99%. Наприклад, система машинного зору забезпечує динамічне зчитування інформації з будь-якої висоти (включаючи пошкоджені штрих-коди), перевірку цілісності тари та упаковки, визначає наявність об’єкта та його колір, попереджає зіткнення коробок на лінії. Технологія безпаперового відбору замовлень Pick by Light/Put to Light дозволяє прискорити товарообробку, звести помилки нанівець, забезпечити швидке складання замовлення і, як наслідок, посилити конкурентну перевагу бізнесу.

Автоматизація актуальна для складів з високою пропускною спроможністю та широким асортиментом товарних позицій або для складів, які хочуть знизити залежність від стрибків на ринку праці. Це склади: електронної комерції, автомотиву, фармацевтичних компаній та дистриб’юторів, виробників автозапчастин та інших товарів, роздрібної торгівлі, поштових та кур’єрських служб.

Отримайте безкоштовну консультацію від наших менеджерів та знайдіть ефективне рішення для ефективної роботи свого складу. Майбутнє – за комплексними рішеннями!

Коментарі 0
Коментувати
Залиште Ваш коментар, після модерації нашим адміністратором він буде опублікований найближчим часом.

Скасувати
Натискаючи «Відправити», ви підтверджуєте та погоджуєтеся з «Згода на обробку персональних даних».
Поділитися:
4 інструменти для автоматизації складу - 9 - kapelou.com 4 інструменти для автоматизації складу - 10 - kapelou.com 4 інструменти для автоматизації складу - 11 - kapelou.com
Підписатися на нашу розсилку новин

  4 інструменти для автоматизації складу - 40 - kapelou.com
  22.04.2024
  KAPELOU – офіційний партнер BD Rowa в Україні

  Із 2023 року ми є офіційним партнером BD Rowa – виробника унікальних рішень для автоматизації фармацевтичної логістики та логістики медичної сфери....

  4 інструменти для автоматизації складу - 41 - kapelou.com
  8.04.2024
  Участь KAPELOU у виставці LogiMAT 2024. Рішення та інсайти

  19-21 березня KAPELOU взяла участь у LogiMAT 2024 – наймасштабнішому заході виробничо-складської логістики. Виставка відбулась у Штутгарті, Німеччи...

  4 інструменти для автоматизації складу - 42 - kapelou.com
  4.04.2024
  Складське обладнання від виробника – ключ до оптимізованих процесів

  У сучасному світі, де конкуренція на ринку зростає з кожним днем, ефективне управління складськими операціями є важливою частиною успіху будь-якого...

  Всі новини