Автоматизація складу найбільшого маркетплейсу в Україні - 1 - kapelou.comЗакрити

Автоматизація складу найбільшого маркетплейсу в Україні

ROZETKA, Київська обл., Україна
Завдання

Кожен наш проєкт – це новий виклик та нова можливість створити щось надзвичайне, чого ще досі не було. Не так давно ми завершили реалізацію масштабного проєкту з автоматизації складу найбільшого онлайн-ритейлера України – ROZETKA, над яким працювали ще з 2016 року. Протягом цих 5 років ми поступово вдосконалювали роботу складу, поетапно вирішуючи поставлені завдання.

ROZETKA – українська компанія, якій вже 17 років довіряють десятки мільйонів українців. Окрім найпопулярнішого в Україні сайту, компанія також має офлайн-магазини та точки видачі по всій країні. У 2008 році відкрився перший магазин площею 120 м2, у 2017 – перший гіпермаркет площею 6 000 м2. На початку 2022 року вже працювало понад 250 магазинів і точок видачі. Асортимент на сайті налічує понад 11 мільйонів товарів, зокрема товари тисяч продавців маркетплейсу. Для зручності отримання замовлень у компанії передбачена власна кур’єрська доставка, безкоштовна доставка до магазинів та точок видачі, а також відправка всіма поштовими операторами.

Щоб зберігати таку кількість товару та швидко обробляти замовлення клієнтів, потрібна сучасна комплексна автоматизація та велика площа зберігання. Саме для покращення роботи складських процесів компанія ROZETKA звернулася до команди KAPELOU.

Зважаючи на площу складу 46 тис. м2 та інтенсивність роботи 24/7, нашими завданнями були:

  • забезпечити зберігання 275 000+ SKU;
  • прискорити процес обробки замовлень;
  • забезпечити автоматичний спуск і підйом товарів між рівнями платформи;
  • здійснити інтеграцію обладнання з WMS системою.

Для ефективного використання кожного квадратного метра складського приміщення фахівці KAPELOU спільно з клієнтом, компанією ROZETKA, розробили концепцію та детальний проєкт механізації складу.

Період реалізації проєкту:
2016 - 2021 роки
Бізнес сектор:
E-commerce, Ритейл
Рішення

Ми встановили платформи та мезоніни загальною площею більш ніж 30 000 м2. Наші інженери забезпечили найвищу жорсткість конструкцій з урахуванням усіх можливих навантажень. А також передбачили вільний доступ до продукції з усіх сторін. На багаторівневих металевих конструкціях розмістилися зона зберігання та комплектації у вигляді стелажних систем поличкового зберігання. Стелажі мають модульну конфігурацію, що дає змогу доукомплектовувати систему або оперативно модифікувати при необхідності. Таким чином, забезпечується максимальна місткість зберігання практично всіх можливих товарів.

Для швидкого та дбайливого транспортування товару по території складу спеціалісти KAPELOU виготовили, змонтували та виконали пусконалагодження конвеєрної системи, довжиною більше 5 км. Завдяки власному виробництву ми суттєво скоротили час на виготовлення та доставку конвеєрного обладнання на склад компанії ROZETKA. Застосування високоякісних матеріалів та багаторічний досвід наших фахівців забезпечили безперебійну роботу всієї системи у режимі нон-стоп.

Комплексна система автоматизації складається з:

Конвеєрна система KAPELOU – енергоощадна. Це досягається завдяки синхронізації логічних зон, оскільки працюють лише ті ділянки, де міститься ящик. А для убезпечення вантажу від пошкоджень у приводний рольганг інтегрована ZPA-логіка (зона нульового тиску), що зберігає дистанцію між ящиками.

Для визначення ваги вже упакованого товару або штучних товарів на конвеєрі встановлено вагові модулі. Система вимірювання ваги здатна працювати навіть при інтенсивному потоці, визначити дані про вантаж за 3 секунди і передавати інформацію до системи WMS. За допомогою цього модуля можна легко класифікувати товари за заданими характеристиками та перевірити правильність комплектування замовлення.

Комплексна автоматизація складу є одним з тих базисів, завдяки яким ROZETKA забезпечує для своїх клієнтів найшвидшу доставку замовлень та широкий товарний асортимент, а для продавців маркетплейсу – можливість використовувати всі привілеї автоматизованих складських систем. Надійне рішення, сучасні технології, якісне обладнання власного виробництва KAPELOU® та перевірених партнерів – усе це є запорукою високої точності та швидкості обробки замовлень на складі ROZETKA.

Разом із компанією ROZETKA ми плануємо нові проєкти, масштабуємось і створюємо інноваційне майбутнє України.

Готові до нових викликів!