Сортингова система на 22 шути та обробка 13 000 SKU - 1 - kapelou.comЗакрити

Сортингова система на 22 шути та обробка 13 000 SKU

Watsons, Київ, Україна
Завдання

Watsons – найбільша міжнародна мережа роздрібної торгівлі товарами для краси та здоров’я в Україні, що входить до групи компаній A. S. Watson Group. На ринку України працює з 2006 року та досі є єдиним закордонним гравцем сегменту drogerie-ритейлу. На сьогодні налічується 319 магазинів і 12 аптек, що розташовані у більш ніж 100 містах. У компанії працює понад 2790 співробітників, які обслуговують приблизно 3 млн покупців на місяць. У магазинах мережі представлена якісна косметика, парфумерія, засоби гігієни, товари для дому та фармацевтична продукція.

Майже 6 років тому компанія Watsons була одним із перших багатоканальним health&beauty ритейлером, який почав свою роботу в e-commerce. Із того часу компанія удосконалює ланцюг доставки, зокрема завдяки покращенню автоматизації складу.

Склад працює з 13 000 SKU і перед KAPELOU постали такі завдання:

  • підвищення продуктивності складу до 120 000 рядків на добу;
  • полегшення роботи персоналу, зменшення фізичного навантаження на людей;
  • збільшення пропускної здатності складу;
  • розробка індивідуальної сортингової системи;
  • підвищення точності відбору, консолідація всіх типів складання (XAC, TSF, Pick);
  • збільшення ємності складу.
Період реалізації проєкту:
2021 рік
Бізнес сектор:
E-commerce, Health&Beauty ритейл
Рішення

На етапі підготовки проєкту складу було приділено багато уваги аналізу і вивченню даних, товаропотоків та бізнес-процесів. Окрім звичних планів та кількох концепцій, була створена 3d емуляція роботи складу, запропонованих складських систем. Наочна демонстрація готового проєкту, створена спеціалістами концептуального відділу, допомогла побачити всі переваги запропонованого рішення майбутнього складу.

Для вирішення завдань проєкту команда KAPELOU об’єднала всі етапи автоматизації складу: аналіз та аудит, власне виробництво устаткування, монтаж, пусконалагодження та сервісний супровід.

У зоні комплектації та збирання замовлень на 3 000 м2 ми розмістили:

Технології, що були застосовані у проєкті:

  • система безпаперового відбору Pick by Light;
  • перша в Україні технологія Pick tower на 4 рівні, що дозволяє відбирати 190 коробів на годину;
  • машинний зір тристороннього зчитування штрихкодів.
Технології проєкту

Технологія Pick by Light була реалізована в зоні сортування. Кожен шут має 8-сегментні цифрові дисплеї із кнопкою. Певні сегменти дисплею сповіщають про номер магазину і час створення хвилі відбору та підсвічуються п’ятьма кольорами. Це дозволяє співробітникам за секунду зрозуміти, на якому процесі та етапі перебуває кожен із 22 шутів, і забезпечити безперервну роботу зони сортування.

Також ми розробили індивідуальне програмне забезпечення WCS, що контролює роботу всієї системи автоматизації та правильну комунікацію із WMS.

Завдяки злагодженій роботі нашої команди та власному виробництву KAPELOU ми розробили інноваційне комплексне рішення для автоматизації складу мережі магазинів Watsons. Це дозволило нам проконтролювати високу якість та забезпечити довговічність нашого обладнання. Що особливо важливо в умовах інтенсивності роботи складу Watsons в Україні – 24/7.

Реалізоване рішення є унікальним, оскільки створене спеціально для потреб клієнта і водночас є квінтесенцією багаторічного доствіду провідних гравців ринку інтралогістики.

Протягом багатьох років Watsons задає стандарти на ринку краси та здоров’я. Тому компанія ніколи не спиняється, продовжує модернізацію складу та покращує складські процеси, орієнтуючись на актуальні ринкові тренди. Watsons – це надійний партнер та провідний роздрібний продавець категорії drogerie-ритейлу. Ми вдячні за партнерство та можливість працювати над таким масштабним, інноваційним та цікавим проєктом.