5+ міфів про автоматизацію внутрішньоскладських процесів - 1 - kapelou.comЗакрити

5+ міфів про автоматизацію внутрішньоскладських процесів

5+ міфів про автоматизацію внутрішньоскладських процесів - 8 - kapelou.com

Пріоритетне завдання для будь-якої логістичної компанії – підвищити результативність та оперативність обробки багаторядкових клієнтських замовлень, знизити витрати, усунути помилки. Крім того, продукція, що довго лежить на складі, затримує гроші та має негативний вплив на прибуток підприємства.

Для організації ефективного зберігання великої кількості однотипних продуктів необхідна автоматизація внутрішньоскладських процесів. Це дозволяє точно (до 99,99%) виконувати бізнес-операції та мінімізувати витрати. Незважаючи на це, часто у підприємців виникають сумніви щодо доцільності автоматизації складської логістики.

Міф №1: Автоматизація потребує великих капіталовкладень

На впровадження автоматизованих систем у складську логістику потрібно інвестувати значну суму коштів. Але не варто забувати, що інвестиції швидко окупаються у досить короткі терміни (за умови використання надійного обладнання). Порада від експертів для великих складських комплексів, що вже працюють: краще поетапно впроваджувати автоматизовані системи в складську логістику. Фахівці рекомендують поступово модернізувати підприємство та нарощувати обороти.

Як зрозуміти, що настав час розпочати автоматизацію роботи складу? Це відбувається у тому випадку, якщо власник логістичної компанії стикається з такими проблемами:

 • неточне виконання багаторядкових клієнтських замовлень (допускаються помилки при їх комплектації тощо);
 • здійснення поточних бізнес-процесів, що вимагають досить багато часу;
 • залучення додаткових співробітників для перевірки точності складання замовлень, що вважається нормою для підприємства;
 • поява проблем з інвентаризацією, внаслідок чого власнику бізнесу складно довіряти інформації про кількість товарів на складі;
 • виникнення проблем зі своєчасним виконанням замовлень (зриви умов постачання – не рідкість).

Автоматизація складу заснована на впровадженні інноваційних рішень для проведення трудомістких бізнес-процесів, що сприяє зростанню швидкості здійснення операцій, скорочення помилок, зниження витрат та підвищення ефективності роботи логістичної компанії. Звичайно, якщо склад раніше не використав засоби автоматизації, то для модернізації підприємства знадобляться значні інвестиції. Автоматизація – це складний та багатоетапний проєкт. Вона включає експертну оцінку, аналіз та планування робіт, і окупається у 100% обсязі.

Міф №2: Автоматизація – трудомісткий та тривалий процес

Експерти рекомендують відразу планувати автоматизовані рішення, адже модернізація традиційного складу потребує більше часу та капіталовкладень. У будь-якому разі, якщо за реорганізацію підприємства беруться професіонали, то власнику компанії буде запропоновано оптимальний план дій, що дозволяє мінімізувати вплив робіт на бізнес-операції.

Насправді автоматизація складу вже не є сьогодні складною і дороговартісною процедурою, якщо звернутися за послугами до професіоналів. До комплексу робіт входить консалтинг. На цьому етапі виконується аналіз бізнес-процесів. Фахівці збирають інформацію, проводять експертизи, аналізують товаропотоки та характеристики SKU. Результат – рекомендації щодо вдосконалення складської логістики, з допомогою оптимізації технологічних процесів і завдяки автоматизації.

Пріоритетне завдання будь-якої логістичної компанії – скорочення часу виконання операцій, підвищення їх точності і якості, зниження впливу «людського чинника», мінімізація ризику виникнення помилок.

У послуги з оптимізації бізнес-процесів та автоматизації роботи складу входять:

 • проектування, виробництво та встановлення обладнання;
 • розробка програмного забезпечення для автоматизації складу;
 • інтеграція програмного продукту до товарооблікової системи клієнта;
 • пусконалагодження обладнання;
 • впровадження ПЗ та системи управління складом на підприємстві;
 • технічний інструктаж, який передбачає експрес-навчання персоналу, експертний супровід;
 • гарантійне обслуговування.

Фахівці KAPELOU візьмуться за проєкт будь-якої складності. Пріоритети компанії – висока якість рішень та обладнання. Інженери впроваджують добре знані технології та новинки, які ще не використовувалися в Україні та дають найвищі результати, забезпечують ефективну складську логістику. Вузькопрофільні співробітники компанії, впроваджують складні, але раціональні та економічні рішення для побудови ефективних бізнес-процесів, організують оптимальні товаропотоки на складах для клієнтів.

Міф №3: Автоматизація змушує виділяти значні кошти для навчання персоналу

Це зовсім не так. Автоматизовані склади відрізняються простотою експлуатації. Щоб опанувати навички роботи з обладнанням, співробітникам не потрібно проходити спеціальне навчання. Функції кожного оператора чітко визначено. При автоматизації роботи складу мінімізується вплив “людського чинника” на бізнес-процеси. Це призводить до:

 • скорочення кількості помилок при обробці багаторядкових клієнтських замовлень;
 • прискорення виконання бізнес-операцій;
 • підвищення якості та точності робіт.

Більшість автоматизованих рішень складських приміщень передбачає використання принципу «Товар до людини». Основне завдання – ефективна організація бізнес-процесу. Важливо скоротити маршрут комплектувальника під час обходу місць зберігання товарів, усунути зайві переміщення. Раціонально застосовувати таку систему лише за умови повної автоматизації процесів укладання та відбору вантажу.

Суть технології така: співробітники закріплені за певною ділянкою, вони збирають товар лише у своїй зоні. Вантаж переміщається по лінії автоматизації (конвеєри, системи сортінгу та ін.). Співробітники не носять його у руках. Процес комплектації замовлень повністю автоматизований.

Перевага технології «Товар до людини» – економія часових ресурсів. При схемі «Людина до товару» більше 50% часу йде на переміщення комплектувальника між адресами відбору, ще 20% займає очікування, тобто вимушений простій, 20% – це робота з документацією, 10% потребує вилучення вантажу з місця відбору.

Крім того, механізм “Товар до людини” дозволяє раціонально використовувати трудові ресурси. Оператор знаходиться в строго обмеженій робочій зоні, відповідає за виконання певних завдань. Якщо говорити про час, який потрібно на освоєння принципів роботи, його знадобиться менше, ніж новому співробітнику, щоб дізнатися, де та які товари розміщені на традиційному складі.

Міф №4: Впровадження системи автоматизації негативно впливає на контроль над бізнес-процесами

Тут усе з точністю навпаки. Використання систем автоматизації в складську логістику дозволяє позбутися численних недоліків у схемі управління складом. WMS дозволяє стежити за товаропотоком, керувати роботою обладнання, контролювати залишки тощо.

Міф №5: Автоматизація необхідна всім складам

Це хибна думка. Автоматизація актуальна для складів з:

 • широким асортиментом товарних позицій;
 • високою пропускною спроможністю.

Комплектувати багаторядні клієнтські замовлення вручну складно, крім того, при такому підході існує ризик зробити помилки. Сучасні досягнення у сфері технологій пропонують широкий спектр ефективних рішень, доступних на ринку для складів будь-яких підприємств: електронної комерції, автомотив, фармацевтичних компаній та дистриб’юторів, виробників автозапчастин та інших товарів, роздрібної торгівлі, поштових та кур’єрських служб. При цьому дуже важливим є індивідуальний підхід до реалізації кожного проєкту. Компанія KAPELOU розробляє рішення, що охоплюють складські процеси зберігання та переміщення товарів, відбору та сортингу, ідентифікації та комплектації.

Коментарі 0
Коментувати
Залиште Ваш коментар, після модерації нашим адміністратором він буде опублікований найближчим часом.

Скасувати
Натискаючи «Відправити», ви підтверджуєте та погоджуєтеся з «Згода на обробку персональних даних».
Поділитися:
5+ міфів про автоматизацію внутрішньоскладських процесів - 9 - kapelou.com 5+ міфів про автоматизацію внутрішньоскладських процесів - 10 - kapelou.com 5+ міфів про автоматизацію внутрішньоскладських процесів - 11 - kapelou.com
Підписатися на нашу розсилку новин

  5+ міфів про автоматизацію внутрішньоскладських процесів - 40 - kapelou.com
  22.04.2024
  KAPELOU – офіційний партнер BD Rowa в Україні

  Із 2023 року ми є офіційним партнером BD Rowa – виробника унікальних рішень для автоматизації фармацевтичної логістики та логістики медичної сфери....

  5+ міфів про автоматизацію внутрішньоскладських процесів - 41 - kapelou.com
  8.04.2024
  Участь KAPELOU у виставці LogiMAT 2024. Рішення та інсайти

  19-21 березня KAPELOU взяла участь у LogiMAT 2024 – наймасштабнішому заході виробничо-складської логістики. Виставка відбулась у Штутгарті, Німеччи...

  5+ міфів про автоматизацію внутрішньоскладських процесів - 42 - kapelou.com
  4.04.2024
  Складське обладнання від виробника – ключ до оптимізованих процесів

  У сучасному світі, де конкуренція на ринку зростає з кожним днем, ефективне управління складськими операціями є важливою частиною успіху будь-якого...

  Всі новини