Автоматизація складу та організація ефективного зберігання 1 000 000 SKU
Kasta.ua – найбільший модний маркетплейс одягу, взуття та аксесуарів в Україні, лідер продажів в категорії «Одяг та Взуття». Компанія починала свою діяльність з моделі Flash Sales у 2010 році, а вже у 2012 кількість зареєстрованих учасників шопінг-клубу перевищило відмітку в 1,5 мільйони.
У середині 2018 Kasta.ua стала повноцінним маркетплейсом, на якому можна придбати всі види товарів: одяг, взуття, білизна, посуд, товари для дому, косметичні засоби, побутова техніка, гаджети, електротранспорт, туристичні товари та інше. Сьогодні в інтернет-магазині компанії представлено 15 000 відомих міжнародних та локальних брендів, а щодня обробляється близько 50 000 замовлень.
Компанія активно розвивається і у зв’язку з тим, що у продажі з’явилися нові категорії товару. Це потребує збільшення складської площі та прискорення обробки замовлень.
Тому Kasta.ua звернулася до KAPELOU з наступними завданнями:
- забезпечити місткість зберігання складу для 1 000 000 SKU;
- забезпечити відвантаження зібраних замовлень на рівні – 50 000 шт / добу;
- збільшити швидкість обробки продукції – поповнення / відбір;
- здійснити інтеграцію нового обладнання з WMS.
Для розв’язання цих завдань наші фахівці розробили оптимальне рішення, що враховує інтенсивність роботи складу 24/7 та поєднує в собі функціональну систему зберігання та енергоощадну модульну систему конвеєрів виробництва KAPELOU®. Також спеціалісти відділу АСУ ТП виконали пусконалагодження та інтеграцію обладнання з наявною WMS складу.
В результаті на складі Kasta.ua було встановлено:
- чотирирівневу мезонінну конструкцію;
- 204 м прямого приводного роликового конвеєра;
- 134 м прямого неприводного роликового конвеєра;
- 73 м стрічкового конвеєра;
- 2 вертикальних конвеєри з продуктивністю 270 циклів / год кожен.
Вся система автоматизації працює злагоджено, як єдиний організм. Коли новий товар потрапляє на склад, то відразу транспортується на конвеєрі до зон зберігання та за допомогою вертикальних конвеєрів переміщується на потрібний рівень мезоніну. Такий же принцип транспортування, тільки у зворотньому порядку, застосовується і до переміщення їх у зону пакування та буферизації.
Особливої уваги заслуговує чотирирівнева мезонінна конструкція. У даному проєкті корисна площа зберігання становить 25 779 м², а кількість полиць – 49 620 м², що дає можливість зберігати необхідну кількість SKU. Також, для захисту товару від падіння з полиць стелажні секції оснащені сітковою огорожею по периметру на кожному поверсі конструкції. А для захисту персоналу, відкриті частини проходів огороджені зручними перилами, обмежувачами для колін та плінтусами.
У підсумку клієнт отримав комплексне рішення, що забезпечило повну автоматизацію всіх складських процесів та достатньо місць для зберігання великої кількості SKU на складі.
Дякуємо Kasta.ua за вибір KAPELOU та можливість реалізувати цікавий проєкт у секторі fashion-rеtail.
Склади фешн-ритейлера дуже відрізняються від інших і перш за все тим, що тут не використовують палети. Кожна одиниця товару обробляється окремо і зазвичай запакована у целофан та обережно складена у стос, коробки або зберігаються на вішаках. Більш того, при прийомі товару на складі весь одяг обов'язково маркують та клеять індивідуальну етикетку зі штрих-кодом. Враховуючи таку специфіку зберігання, особливу увагу тут приділяють стелажним та мезонінним конструкціям. І для оптимізації місця на складі часто застосовують метод двоярусного зберігання на стелажах. Коли на одному рівні розміщують одяг на вішаках один під одним, або комбінують вішаки і полиці з коробками.
Вся внутрішня логістика складу повинна бути організована так, щоб вільний доступ був до кожної окремої речі. Крім того, розподілення по зонам зберігання основується на строках відправки: довгострокові та термінові. Наприклад, якщо це опт, то такий одяг не затримується на складі надовго і відразу відправляється у магазин. Роздріб зберігається довше.
На складах фешн-ритейлера зазвичай розміщують зони приймання, сортування, зберігання, упаковки та відправки. Але якщо товар відправляється замовнику прямо зі складу, то необхідні додаткові зони, такі як: зона комплектування замовлень, зона прасування та обробка парою. Не залежно від інтенсивності роботи складу, на кожному етапі складування обов'язково проводиться контроль якості.
Важливою умовою для зберігання одягу є його сезонність. Наприклад, верхній одяг повинен зберігатися на вішаках, а речі із натурального хутра зберігаються у спеціальних приміщеннях, де постійно підтримується низька температура. Також, на складах fashion-ритейлера варто враховувати сезонні розпродажі стокових товарів, оскільки в ці періоди інтенсивність роботи складу істотно підвищується.
Система автоматизації значно полегшує роботу на складі fashion-retail. За допомогою спеціального конвеєрного обладнання виробництва KAPELOU® процеси прийому, сортування та переміщення вантажу по території складу прискорюються. Крім того, система машинного зору дає змогу автоматизувати процес підрахунку товарів, розпізнавання та зчитування їх маркування. А системи безпаперового відбору Pick by Light та Put to Light полегшують комплектування замовлень.