Рішення “під ключ” для найбільшого дистриб’ютора країн Балтії - 1 - kapelou.comЗакрити

Рішення “під ключ” для найбільшого дистриб’ютора країн Балтії

SANITEX, Таллінн, Естонія
Завдання

SANITEX – найбільша оптова, дистриб’юторська та логістична компанія в Литві та Латвії, також працює в Естонії та Польщі. Заснована 1992 року, вона обслуговує понад 35 000 клієнтів у всіх країнах Балтії.

Асортимент компанії налічує більше ніж 43 000 найменувань продукції (SKU), тож із метою покращення складських процесів SANITEX звернулася до KAPELOU.

Для автоматизації складу в Таллінні були визначені такі завдання:

  • реалізувати рішення “під ключ” для підйому та спуску піддонів із трьох рівнів зберігання та їхньої обробки піддонів;
  • покращити продуктивність транспортування – до 60 палет на годину;
  • організувати можливість переміщення різних розмірів піддонів – 800×1200 мм, 1000×1200 мм, 1200×1200 мм;
  • забезпечити експлуатацію піддонів за допомогою ручної або автоматичної рокли (гідравлічного візка).
Період реалізації проєкту:
Квітень 2022
Бізнес сектор:
Ритейл, Оптова торгівля, Дистрибуція
Рішення

Команда експертів KAPELOU розробила рішення з вертикальним палетним підйомником для виконання першого завдання – забезпечення підйому та спуску піддонів із трьох рівнів зберігання та обробки палет. Це рішення дало змогу мінімізувати залучення людської праці та збільшило продуктивність транспортування палет – до 60 на годину.

Для використання різних розмірів піддонів фахівцями з концептуального, проєктного та конструкторського відділів було розроблене індивідуальне рішення автоматизованої конвеєрної системи виробництва KAPELOUⓇ. Кастомізований роликовий палетний конвеєр здатний одночасно, без переналаштування системи, транспортувати палети розміром 800×1200 мм, 1000×1200 мм та 1200×1200 мм. Це дозволило уникнути додаткових витрат на стандартизацію піддоної тари від постачальників клієнта.

Щоб ефективно використовувати кожен квадратний сантиметр складу, ми побудували дворівневу платформу, яка не тільки слугує базою автоматизації, а й дозволяє обслуговувати обладнання без зайвих перешкод. По периметру системи автоматизації встановили захисну сітку – для відповідності вимогам правил безпеки.

Щоб мати змогу контролювати роботу конвеєрного обладнання, ми написали програмне забезпечення WCS. Воно дозволило нам використовувати систему в реверсному режимі та здійснити успішні пусконалагоджувальні роботи в надзвичайних умовах для України. Програмне забезпечення було написане й налаштоване дистанційно, а вже безпосередньо на об’єкті команда проконтролювала правильність його роботи.

Завдяки рішенню з автоматизації від KAPELOU прискорився процес транспортування та обробки палет. Відтепер налагоджене автоматизоване використання різних розмірів піддонів, що значно скоротило витрати на складські процеси. До того ж, зросла продуктивність та ефективність роботи складу, зменшилося навантаження на персонал.

Війна внесла корективи, але не стала перешкодою для реалізації рішення “під ключ”. Незважаючи ні на що, разом із клієнтом ми змогли досягти всіх поставлених цілей. Тимчасово перемістивши власне виробництво в більш безпечний регіон України, ми виготовили необхідні деталі обладнання, доставили їх в Естонію, зібрали на місці та виконали пусконалагоджувальні роботи. Дякуємо компанії SANITEX за довіру та сподіваємося на продовження нашої співпраці!