Автоматизована дворівнева конвеєрна система та робот-маніпулятор
ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» (SEBN UA) – відомий виробник кабельно-провідникової продукції для автомобілів брендів Volkswagen, Audi та Porshe. Підприємство є українським філіалом концерну Sumitomo Electric Bordnetze – провідного японсько-німецького виробника кабельної продукції у сфері автомотив. На території України компанія працює вже 12 років, виробничі потужності розташовані на 4 локаціях та мають загальну площу 47 тис. метрів квадратних.
SEBN UA постійно розширюється, збільшує обсяги виробництва та вдосконалює виробничі процеси, щоб виготовляти якісну кабельну продукцію для автомобілів.
Одним з основних аргументів для компанії SEBN UA при виборі саме KAPELOU став той факт, що ми розробляємо комплексні рішення адаптовані під індивідуальні потреби та реалізуємо їх “під ключ”.
Основні задачі проєкту:
- розробити оптимальне рішення для автоматизації додаткової площі на заводі розміром 90 м2;
- забезпечити безперебійну роботу системи для виробництва з інтенсивністю роботи 24/7;
- зменшити ручне переміщення продукції;
- прискорити роботу виробництва;
- інтеграція нового обладнання в наявну WMS-систему.
Перш за все фахівці KAPELOU визначили цілі проєкту, основні завдання та ретельно дослідили всі бізнес-процеси компанії. Після цього ми сформували робочу групу на чолі з проєктним менеджером, куди увійшли: концептологи, інженери-проєктувальники конвеєрних систем, логісти, інженери-електрики, програмісти, аналітики, монтажники та сервісні інженери.
Наша команда професіоналів розробила індивідуальний проєкт автоматизації ділянки на виробництві розміром 90 метрів квадратних. Також ми виготовили конвеєрну систему, виконали монтаж, пуско-налагоджувальні роботи та інтеграцію системи з WMS складу.
В процесі реалізації проєкту було встановлено:
- дворівнева конвеєрна система протяжністю 50 м2;
- вертикальний конвеєр, що призначений для переміщення лотків між двома рівнями конвеєрної системи;
- робот-маніпулятор з максимальним корисним навантаженням 80 кг.
Вся конвеєрна система акумулятивна, а це значить, що працюють лише ті логічні зони, які на даний момент переміщують лоток. Зони, які не задіяні у транспортуванні вантажу в дану хвилину часу, знаходяться в режимі очікування.
Транспортна тара розпізнається за допомогою фотоелектричних датчиків (сенсорів), що є пусковим сигналом для приведення в дію зони конвеєра. Відповідна зона залишається активною до закінчення заданого інтервалу, коли транспортувальні одиниці перестають надходити до цієї секції, або до спрацьовування фотоелектричного датчика, коли транспортувальна одиниця покидає секцію. Такий метод спеціально розроблений для заощадження електроенергії та подовження строку роботи системи.
Ще однією особливістю цього проєкту є робот-маніпулятор серії MOTOMAN від нашого партнера компанії-виробника Yaskawa. Він призначений для палетизації / депалетизації та переміщення вантажів до 80 кг за допомогою руки-маніпулятора з закріпленою на ній камерою та захватом для лотків. У автоматизованому режимі робот переміщує лотки з палети на конвеєр, по якому вони переміщуються до станцій обробки та наповненими або порожніми повертаються до робота. Після чого, робот встановлює готові лотки на палету.
Система, яку встановили фахівці KAPELOU запрограмована на автоматичне здійснення транспортування, спуск-підйом транспортних одиниць, палетування та депалетування транспортних лотків. Завдяки комплексному рішенню від KAPELOU на виробництві SEBN UA було встановлено нову технологічну лінію за індивідуально розробленим проєктом. Це забезпечило пришвидшення процесів палетизації та депалетизації, збільшення продуктивності роботи виробництва та ефективності роботи персоналу.
Взаємне прагнення KAPELOU та SEBN UA до впровадження інновацій зробило можливим створення такого проєкту із застосуванням високотехнологічного обладнання. Дякуємо компанії SEBN UA за цікаві проєкти та бажаємо подальших успіхів у розвитку бізнесу!