Dark store. Перший проєкт з автоматизації в Україні - 1 - kapelou.comЗакрити

Dark store. Перший проєкт з автоматизації в Україні

Київ, 2021
Завдання

Наш клієнт – одна з найбільших торговельних мереж продовольчих товарів в Україні. 2020 року компанія відкрила новий напрям з експрес-доставки продуктів додому. Ця послуга швидко набрала популярності, тож літом 2021 року такий сервіс став доступним у 48 містах по всій території України.

Компанія нашого клієнта швидко масштабується і постійно розширює власну мережу мікрофулфілмент-центрів. Нещодавно вона почала розвивати новий для України ритейл-формат dark store, що дослівно перекладається як “темний магазин”. Зовні він виглядає як пересічний супермаркет зі звичною викладкою товарів на полицях. Але магазин закритий від гостей – усередині перебувають тільки співробітники, що відбирають та комплектують онлайн-замовлення. Після цього здійснюється доставка замовлення до клієнта. Час очікування замовлення займає 40 хвилин: 20 хвилин на збір продуктів і 20 – на доставку. Наразі компанія активно працює над удосконаленням процесу та скороченням часу комплектування замовлення. Щоб досягти бажаних результатів, клієнт звернувся до KAPELOU з завданням щодо оптимізації процесів відбору та комплектування онлайн-замовлень в одному зі своїх dark store в Києві.

Основними завданнями проєкту були:

  • автоматизувати транспортування товарів від зони відбору до зони комплектування замовлень;
  • полегшити роботу персоналу;
  • прискорити роботу dark store.
Період реалізації проєкту:
2021 рік
Бізнес сектор:
E-commerce, Ритейл, FMCG
Рішення

Ми підійшли до проєкту комплексно та врахували всі особливості магазину формату dark store, інтенсивність його роботи (24/7) і кількість SKU (1 500). У проєкті ми використали стандартну лінійку обладнання власного виробництва KAPELOU® і встановили конвеєрну систему: 

Наші фахівці з концептуального відділу ретельно проаналізували роботу dark store та створили рішення для оптимізації роботи на складі – від прийняття замовлення до передавання його кур’єру. У зоні відбору продуктів, між стелажами, ми встановили стрічковий конвеєр, за допомогою якого лотки з відібраними товарами транспортуються до зони комплектування. А вже тут, завдяки продуманій комбінації рольганів та ланцюгових диверторів, що направляють лотки у потрібних напрямках, відбувається сортування та комплектування замовлень. 

У результаті автоматизації від KAPELOU процес відбору та комплектування онлайн-замовлень значно пришвидшився. Збільшилася можливість прийому замовлень із 400 до 1 000 на день. Завдяки ретельно продуманому плануванню та розміщенню конвеєрних ліній зберігається вільний доступ до всіх стелажів із товарами. А для оптимізації роботи персоналу кожен співробітник працює у закріпленій за ним зоні.